Fala delistingu XRP [Simplex, Bitwise, Galaxy Digital i inni] | Wiadomości | CrypS.

Fala delistingu XRP [Simplex, Bitwise, Galaxy Digital i inni]

Michał Misiura
ripple delisting

W następstwie pozwu SEC przeciwko Ripple, niektóre giełdy, dostawcy płynności i procesory płatności wycofują się z obsługi XRP.

Amerykańska Komisja Giełd i Papierów Wartościowych (SEC) skierowała pozew, w którym zarzuca Ripple niezarejestrowaną sprzedaż papierów wartościowych, pod postacią tokenów XRP. W odpowiedzi kurs kryptowaluty poszybował w dół (o 24% w 24 godziny) i wynosi obecnie około 0,26 USD. Cześć firm z branży zaczyna wycofywać się z jej obsługi.

Wśród firm, które zrezygnowały z obsługi Ripple znaleźli się dwaj ważni dostawcy płynności – Jump Trading i Galaxy Digital oraz procesor płatności Simplex. 

Do tej pory od XRP odsunęli się m.in:

  • Simplex – procesor płatności kryptograficznych, umożliwiający kupno kryptowalut za pomocą karty; z rozwiązania korzysta Binance, Huobi, KuCoin i BitPay,
  • Bitwise Asset Management – znana firma zarządzająca aktywami wyłączyła XRP ze swojego flagowego funduszu Bitwise 10 Crypto Index;
  • Galaxy Digital Mike’a Novogratza – bardzo wpływowy market maker na rynku kryptowalut; jego trading desk osiągnął wolumen 1,4 mld USD w 3 kwartale tego roku;
  • Jump Trading – jedna z najbardziej aktywnych firm na rynku kryptowalut, prime broker i dostawca płynności dla wielu giełd,
  • oraz trzy mniejsze giełdy kryptowalut: OSL, Beaxy i CrossTower.

Delisting XRP – panika czy rozsądna decyzja?

Cześć osób uważa, że Ripple wygra proces, oczyści się, a jego kurs poszybuje w górę. Nie brakuje jednak również sceptyków. Co stanie się jeżeli Ripple przegra proces?

Słynny analityk kryptowalut, Tony Weiss, napisał na Twitterze:

SEC nie atakuje kryptowalut. W tej branży nie wszyscy jedziemy na tym samym wózku. XRP to scentralizowany oszukańczy system. Nikt nie może się z tym kłócić. Jeśli ten proces zakończy się na korzyść SEC, XRP powinien zostać usunięty ze wszystkich giełd kryptowalut.

W podobnym tonie wypowiadała się także, związana z branżą kryptowalut, prawniczka Hailey Lennon, partner w Anderson Kill:

Wiesz, kto jest zagrożony, jeśli XRP zostanie uznane za papier wartościowy? KAŻDA GIEŁDA, KTÓRA LISTUJE XRP.

ripple delisting
reklama
reklama