Społeczność SHIB zagrożona! Ważny ALERT dla inwestorów
Posiadacze młodszego brata dogecoina (DOGE), a także kilku innych memecoinów mogą wpaść w sidła zastawionych na nich pułapek w postaci fałszywych airdropów tokenów.
Profil na platformie X widniejący pod nazwą “Shibarmy Scam Alerts” ostrzega przed rosnącą ilością oszustw, których celem są inwestorzy shiba inu (SHIB) oraz podobnych kryptowalut.
Uwaga na SCAM
W swoim najnowszym alercie konto zaangażowane w wykrywanie oszustw oraz ochronę przed nimi społeczności wirtualnej waluty SHIB zaalarmowało do użytkowników tych memecoinów, aby ci uważali na fałszywe strony internetowe oferujące rzekome zrzuty tokenów, proszące przy tym o dostęp do portfela kryptograficznego.
🚨SHIBARMY WARNING:🚨@X
More fake sites and NFT drops requesting you connect your crypto wallet and redeem $'s, always check the URLs and please don't connect your crypto wallet to sites before doing your due diligence..
If your every in doubt please check with us first before… pic.twitter.com/PjlcG1ThJv
— Shibarmy Scam Alerts (@susbarium) November 22, 2023
Eksperci zalecają, by zawsze sprawdzać adresy URL oraz nie wpisywać danych związanych z logowaniem do platformy przed należytym sprawdzeniem, czy jest ona oryginalna. “Shibarmy Scam Alerts” proponuje, aby niepewne osoby skontaktowały się z nim w razie wątpliwości.
W opublikowanym komunikacie oflagowane zostały dwie z takich SCAM-erskich witryn. Jedno z oszustw polegało na wysłaniu rzekomego vouchera BONE do potencjalnej ofiary w pakiecie z fałszywym voucherem Shibarium NFT.
Ten drugi kusił nieświadome osoby możliwością wymiany go na 100 tys. USDC. Oczywiście oferta ta nie była prawdziwa. W ten sposób próbowano natomiast nakłonić ofiarę do przekazania kluczy prywatnych w celu kradzieży środków z jej portfela kryptograficznego.
Okazje zbyt piękne, aby mogły być prawdziwe
Eksperci podkreślają, by zawsze zachowywać zdrowy rozsądek. Co więcej, zaznaczają, iż należy wchodzić w interakcję tylko ze zweryfikowanymi źródłami. Ogłoszenia o potencjalnych airdropach powinny znajdować się na oficjalnych stronach projektów kryptowalutowych bądź ich profilach w mediach społecznościowych. Jeśli takowych nie ma, najprawdopodobniej mamy do czynienia z próbą podszywania się i oszustwa.
Pułapki na rynku wirtualnych walut zwykle zastawiane są na osoby początkujące bądź nieobeznane z tą branżą. Zanim więc zaczną one swoją przygodę z tą klasą aktywów, powinny postawić na edukację pod kątem tego, jak nie dać się oszukać.
Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->
Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->
Aktualnie brak komentarzy.