Społeczność kryptowalut zmaga się z uporczywym problemem na Twitterze | Wiadomości | CrypS.

Społeczność kryptowalut zmaga się z uporczywym problemem na Twitterze

twitter

Mimo zmian wprowadzonych przez nowe kierownictwo popularnego serwisu społecznościowego przeznaczonego do mikroblogowania problem związany z fałszywymi kontami pozostaje nierozwiązany.


Według danych opublikowanych przez platformę DappGambl znaczna ilość kont związanych z kryptowalutowymi influencerami, a także znanymi firmami, jest obserwowana przez fałszywe twitterowe profile

Uwaga na fałszywe kryptowalutowe konta

Choć w kwietniu 2023 r. Elon Musk wprowadził funkcję Twitter Blue, która pozwala na weryfikację swojego profilu, nie zwalczyło to plagi fałszywych kont i botów. Miesięczna subskrypcja, o której mowa, kosztuje 8 dol. Zwiększa ona przychody firmy, a obok toczy walkę z szeregiem fałszywych obserwatorów. 

Platforma DappGambl odkryła, że za 20 największymi kryptowalutowymi profilami podąża do około 10% fałszywych kont. Na pierwsze miejsce wysunął się Shiba Inu Coin, którego spośród 790 tys. obserwatorów śledzi 10,26% botów i fałszywych profili

Na drugiej pozycji znalazło się oficjalne konto należące do Avalanche z 8,14% fałszywych obserwatorów spośród 946 tys. Tuż za nim uplasował się Polygon z 7,58% fałszywych obserwatorów z całkowitej liczby 976 kont

Platforma analityczna wyszła z założenia, iż związek między kontami na Twitterze, a ich fałszywymi obserwatorami może zależeć od popularności danego projektu kryptowalutowego. 

Kryptowalutowi influencerzy atakowani przez boty

Oprócz firm i projektów fałszywe konta obserwują również znane i wpływowe osobowości. Na pierwszym miejscu wśród kryptowalutowych influencerów śledzonych przez fikcyjne profile, znalazł się Samson Mow. Podąża za nim około 26 tys. fałszywych profili, co stanowi około 10% wszystkich jego obserwatorów. 

Na drugiej pozycji uplasował się Jack Dorsey z 560 tys. fałszywymi obserwatorami, którzy w jego przypadku stanowią 8,62% wszystkich kont za nim podążających. Dalej znalazł się prezydent Salwadoru – Nayib Bukele i współzałożyciel Ethereum – Vitalik Buterin. Obaj panowie mają blisko 6,5% fikcyjnych obserwatorów spośród całościowych liczb. 

Elon Musk, który próbuje wyeliminować problem fałszywych kont i botów, jest śledzony przez ponad 6,7 mln takich profili. W jego przypadku stanowią one 4,76% całkowitej liczby obserwatorów. 

Niektóre z metod Twittera dot. identyfikacji fałszywych kont obejmują analizę danych związanych z tym, kiedy konto zostało utworzone, badaniem zdjęcia profilowego, biografii oraz wysyłanych tweetów. Sprawdzani są również obserwatorzy takich kont oraz to, kogo obserwują tego typu profile. 

twitter

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.