Solana spada o 40% od niedawnego ATH w wyniku afery związanej z LIBRA | Wiadomości | CrypS.

Solana spada o 40% od niedawnego ATH w wyniku afery związanej z LIBRA

Solana
W tym artykule:

Czy na naszych oczach zaczyna się koniec jednej z topowych kryptowalut tego cyklu? Solana spadła o aż 40% od swojego ATH. Wszystko przez aferę z Argentyny, ale też i inne problemy swojego blockchaina.


  • SOL traci na wartości – kurs spadł o 40% od ATH.
  • Wszystko dzieje się w czasie, gdy wybuchła afera związana z LIBRA.

Solana krwawi

19 stycznia SOL zarejestrowało swoje ATH przy 293 USD, obecnie za 1 solanę płaci się już jednak tylko 160 USD.

Skąd te spadki? Oczywiście alternatywnym kryptowalutom nie sprzyja to, że rynek jest rozczarowany brakiem altcoin season. To jest zaś efektem tego, że Fed nadal nie obniża stóp procentowych, a do tego nie realizuje polityki luzowania ilościowego.

Wykres cenowy SOL/USDT na giełdzie Binance. Źródło: TradingView

W przypadku Solany mamy jednak większy problem, o którym pisaliśmy na Cryps.pl: to blockchain oparty na memecoinach.

Platforma Pump.fun pozwalała emitować kolejne takie tokeny w bardzo prosty sposób. I wszystko to napędzało popularność SOL, ale do czasu.

Rynek widzi już, że memecoiny to droga donikąd. Do tego doszła afera z tokenem LIBRA, który był wspierany przez prezydenta Argentyny Javiera Milei i okazał się scamem. Po prostu inwestorzy zaczynają dostrzegać, że Solana stała się centrum nic nie wartych cyfrowych tulipanów.

Xremlin na X uważa, że to koniec Solany. Wskazał jednak nie tylko na LIBRA, ale też na token MELANIA, czyli memecoina pierwszej damy USA, który też mocno zdrożał, a potem doszło do krachu na wykresie jego ceny.

Ostatni miesiąc pokazał, jak źle jest na scenie memów Solany. Przeważnie insiderzy zarabiają pieniądze, podczas gdy wszyscy inni tracą. Dzisiaj cena SOL zaczęła reagować na ten sentyment

– twierdzi analityk Ash Crypto.

Z poniższego postu można z kolei dowiedzieć się, o jakiej skali bicia memecoinów mowa:

Inwestuje w projekty z fundamentami

Możliwe, że Solana jeszcze zdrożeje w tym cyklu, ale widać, jak nagle zmienia się narracja wokół tego blockchaina.

Nauka płynie jednak z tego jasna: inwestować długoterminowo warto tylko w projekty z mocnymi fundamentami. W przeciwnym razie skazujemy się na porażkę.

Solana może się jeszcze podnieść, ale tylko jeżeli wymyśli się na nowo – przestanie być domem dla memecoinów.

Solana

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama
Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.