Sentyment krypto inwestorów najlepszy od 10 miesięcy | Wiadomości | CrypS.

Sentyment krypto inwestorów najlepszy od 10 miesięcy

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
krypto

W ciągu ostatniego roku cena bitcoina, a tym samym wartość całego rynku kryptowalut, zaliczyła duży spadek. Wraz z tym upadło kilka dużych firm i projektów z branży. W tym czasie po dnie szorował też sentyment inwestorów.


Fear & Greed na rynku kryptowalut

Rynek kryptowalut, jak każdy inny rynek finansowy, jest napędzany przez strach i chciwość. Fear & Greed Index wskazuje na sentyment rynkowy w skali od 1 do 100. Niski wynik odzwierciedla strach, a wysoki na chciwość. Patrząc na poprzednie cykle rynkowe, hossa zawsze kończy się euforią. W takich momentach jak ten, wśród inwestorów kryptowalutowych panuje chciwość i wiele osób snuje plany o zakupie Lamborghini. Nagle pojawia się bardzo duże zainteresowanie kryptowalutami.

Z drugiej strony nikt już nie wierzy w bitcoina (BTC) i altcoiny w momencie, gdy cena osiąga dno. Wówczas na rynku dominuje strach i wielu inwestorów w takich momentach sprzedaje swoje monety.

Przed upadkiem Luny

Od początku nowego roku rynek kryptowalut jest na fali wznoszącej. Kurs BTC wzrósł o około 40% od 1 stycznia. W efekcie gwałtownie wzrósł również indeks Fear & Greed. 1 stycznia wynosił on jeszcze 26, ale teraz podwoił się, osiągając wartość 52,26.

Sprowadza to sentyment rynkowy do poziomów ostatnio widzianych przed upadkiem ekosystemu Terra (LUNA) w maju 2022 roku. Początek kwietnia był ostatnim momentem, kiedy indeks wzrósł powyżej 50. W czerwcu, wśród kłopotów finansowych platformy krypto-pożyczkowej Celsius i funduszu kryptowalutowego Three Arrows Capital, indeks osiągnął dno przy wartości 6.

kryptoreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.