Celsius Mining sprzeda sprzęt za 1,3 mln USD | Wiadomości | CrypS.

Celsius Mining sprzeda sprzęt za 1,3 mln USD

Redakcja
Celsius ponosi ponad 3 miliony dolarów opłat prawnych

Firma górnicza Celsius Mining, spółka zależna platformy kryptolendingowej Celsius Network, powiadomiła sąd upadłościowy Południowego Dystryktu Nowego Jorku o sprzedaży sprzętu górniczego.


Według dokumentów, Celsius Mining sprzedaje 2687 nowych urządzeń MicroBT M30S za 1,3 mln dolarów, a nabywcą jest firma inwestycyjna Touzi Capital – pokryje ona wszystkie koszty dostawy.

Dłużnicy prowadzili negocjacje z kilkoma brokerami i uczestnikami rynku. W rezultacie cena zaproponowana przez Touzi Capital została określona jako najlepsza oferta.

Touzi Capital ma siedzibę w Cupertino w Kalifornii w USA i inwestuje w budynki mieszkalne, nieruchomości dla seniorów i górnictwo.

Upadek Celsius

13 czerwca Celsius Network zawiesił wypłaty, wymiany i przelewy między kontami. Miesiąc później firma i niektóre podmioty powiązane złożyły wniosek o upadłość na podstawie rozdziału 11 amerykańskiego kodeksu upadłościowego. Zobowiązania platformy przekroczyły jej aktywa o 2,85 mld dolarów.

Jak podaje Financial Times, pod koniec grudnia wydatki Celsiusa na sprawę, opłaty prawne i konsultantów sięgnęły 53 mln dolarów.

Alex Mashinsky ustąpił ze stanowiska szefa firmy we wrześniu. W styczniu 2023 roku biuro prokuratora generalnego stanu Nowy Jork oskarżyło go o wyłudzenie od inwestorów “miliardów dolarów”.

Celsius ponosi ponad 3 miliony dolarów opłat prawnychreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.