Kurs bitcoina odzyskał już wszystkie straty po upadku FTX | Wiadomości | CrypS.

Kurs bitcoina odzyskał już wszystkie straty po upadku FTX

Redakcja
rynek byka hossa

Bitcoin potrzebował niewiele ponad dwa miesiące, aby odzyskać siły po szkodach wyrządzonych upadkiem kryptowalutowego imperium SBFa. Aktywo wzrosło wczoraj bowiem do ponad 21 000 USD. Większość alternatywnych monet odnotowała w ciągu ostatniego tygodnia równie, jeśli nie bardziej, imponujące wzrosty.


BTC przekroczył 21 tysięcy dolarów

Po brutalnym roku, w którym doszło do upadku krypto gigantów, takich jak Terra, 3AC i Celsius, koniec 2022 był świadkiem głośnego i szybkiego bankructwa FTX, Alameda Research i dziesiątek powiązanych spółek.

Jako jedne z najbardziej znaczących firm w branży do tego momentu, ich krach spowodował ogromne spadki cen dla całego rynku. Bitcoin w ciągu kilku dni zanurkował z ponad 21 000 dolarów do poniżej 16 000 dolarów. Kolejne tygodnie spędził w okolicach tego poziomu z krótkimi próbami odbicia, ale bezskutecznie.

To właśnie na początku nowego roku kryptowaluta wreszcie przebiła się powyżej 17 tysięcy dolarów. Okazało się to kluczowym momentem, ponieważ BTC kontynuował wspinaczkę i przedwczoraj wieczorem zbliżył się do poziomu 20 000 USD.

W tym momencie byki naprawdę dodały gazu i popchnęły aktywo do ponad 20 000 USD, a nawet do nieco ponad 21 000 USD. Oznaczało to pełne koło dla bitcoina od upadku FTX w ciągu mniej więcej dwóch miesięcy.

Chociaż BTC cofnął się od tego czasu o kilkaset dolarów, wciąż unosi się znacznie powyżej 20 000 dolarów, a jego kapitalizacja rynkowa oscyluje w okolicy 400 miliardów dolarów. Dominacja nad altami eksplodowała w ciągu ostatnich 24 godzin – do 40,8%.

SOL kradnie show

Altcoiny również radzą sobie świetnie od początku roku, a ostatnie dni tylko nas w tym utwierdziły. Solana, na przykład, spadła poniżej 8 dolarów pod koniec 2022 roku. Jednak w kolejnych tygodniach zaczęła rosnąć, co doprowadziło ją powyżej 23 dolarów. Oznacza to, że aktywo prawie potroiło swoją wycenę USD w ciągu około dwóch tygodni.

Ethereum po raz pierwszy od miesięcy wzniosło się również ponad 1500 USD. Dzienny wzrost Binance Coin o 6% pozwolił mu przebić 300 USD.

Kolor zielony dominuje w całym krajobrazie altcoinów. Dogecoin, Polygon, OKB, Polkadot, Tron i Uniswap zyskały nawet 11% w ciągu dnia.

Ogólnie rzecz biorąc, kapitalizacja rynku kryptowalut zyskała 80 miliardów dolarów w dzień i przebiła znowu bilion dolarów.

rynek byka hossareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.