Safemoon zhackowany na 8,9 mln przez pomyłkę? | Wiadomości | CrypS.

Safemoon zhackowany na 8,9 mln przez pomyłkę?

Redaktor: Michał Misiura
safemoon (1)

Zespół Safemoon (SFM) poinformował dziś, że jedna z puli płynności projektu została zhackowana. Powodem może być wyciek klucza administratora. Szacowana strata to 8,9 mln dolarów.


Powiadomienie o włamaniu pojawiło się na oficjalnej stronie Safemoon na Twitterze. Dwie godziny później zespół PeckShield Alert opublikował wynik swojej analizy na temat tego, co się stało.

Według firmy, napastnik wykorzystał “lukę” w mechanizmie spalania tokenów. Operacja została uruchomiona “od wewnątrz”, co mogłoby wskazywać na wyciek kluczy.

Haker spalił część SFM z puli płynności WBNB. Doprowadziło to do ogromnego wzrostu wartości tokenów, co wykorzystał przestępca, sprzedając SFM w tej samej transakcji po zawyżonej cenie. Wszystkie pozostałe WBNB zostały zniszczone.

Hack przez pomyłkę?

Kilka godzin później haker odezwał się, pozostawiając wiadomość dotyczącą transakcji. Było w niej napisane, że hack Safemoon był wypadkiem, a atakujący (w wiadomości napisano “my”) są skłonni zwrócić środki.

W geście dobrej woli zrekompensowali 4 tys. BNB (1,2 mln dolarów). Zostało to potwierdzone przez PeckShield. Nie wiadomo jeszcze, jak przebiegają negocjacje.

Po informacji o hacku kurs SFM spadł o ponad 30%. Po zwrocie części środków nastąpiła niewielka korekta w górę. W chwili pisania tego tekstu aktywo notowane jest na poziomie 0,0001977 USD (-14,5% w ciągu 24 godzin).

Co ciekawe, niektórzy użytkownicy oskarżają administrację protokołu o rug pull. Wskazuje na to wyciek klucza oraz rzekoma gotowość hakerów do negocjacji.

safemoon (1)

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.