Rynek AI notuje spore zyski. Wieloryby skupują token, który w tydzień skoczył o ponad 130% | Wiadomości | CrypS.

Rynek AI notuje spore zyski. Wieloryby skupują token, który w tydzień skoczył o ponad 130%

Kryptowaluty AI
W tym artykule:

Dobrze się dzieje w sektorze firm zajmujących się rozwojem sztucznej inteligencji. Ostatnie pochwały wobec generatora video od OpenAI, nowe ATH tokena od Worldcoin oraz informacja o rekordowych zyskach Nvidii napędzają rajd cenowy kryptowalut powiązanych z AI na północ. Wczoraj natomiast odnotowano wzmożoną aktywność on-chain dot. jednego z topowych projektów. 


  • Token AGIX od projektu SingularityNET zaliczył wystrzał swojej ceny o ponad 130% w ciągu kilku dni. Kryptowaluta ta jest wybijana na blockchainie Cardano,
  • Do wzrostu ceny tego aktywa przyczyniły się ruchy wielorybów, które w ciągu jednej doby przeznaczyły ponad 1 milion dolarów na jego zakup,
  • Co więcej, AGIX osiągnął nowy rekord pod względem ilości niezerowych portfeli, która wyniosła 93 600 adresów.

Rynek AI notuje zmasowane przychody

To dobry czas dla rynku projektów powiązanych ze sztuczną inteligencją. Te notują wzrosty swoich akcji na giełdzie, a powiązane z tym sektorem cyfrowe aktywa pną się ku górze na swoich wykresach cenowych.

Przykładów nie trzeba daleko szukać. W zeszłym tygodniu twórcy słynnego ChatGPT, czyli firma OpenAI, zaprezentowali światu swoje nowe narzędzie do generowania jednominutowych filmów. Nazywa się ono Sora i momentalnie zebrała gromkie brawa ze strony społeczności na X, w szczególności od ekspertów specjalizujących się w tej technologii.

W miniony poniedziałek, tj. 19 lutego, kurs tokena WLD od projektu Worldcoin, na czele którego stoi ten sam CEO, co w wyżej wspomnianym przedsiębiorstwie – Sam Altmanosiągnął nowe ATH skacząc w kilka dni o prawie 200%.

Natomiast w środę, 21 lutego, firma Nividia będąca największym na świecie producentem chipów zasilających sztuczną inteligencję opublikowała swój raport podsumowujący IV kwartał 2023 roku. Jakie osiągnięto wyniki? Oczywiście rekordowe, bowiem zanotowano przychody opiewające na 22,1 miliarda dolarów. Poziom ten okazał się wyższy o 22% niż w poprzednim kwartale i 265% wyższy niż rok wcześniej.

Następstwem pojawienia się tych doniesień było wybicie cen akcji tej firmy do góry na nowojorskiej giełdzie Nasdaq. Dziś akcje NVDA są droższe o 16,47% niż w dniu poprzednim i kosztują 785,38 dolarów.

Wykres cenowy akcji NVDA na giełdzie Nasdaq. Źródło: TradingView

Kryptowaluty AI także z zyskiem

Sektor tokenów powiązanych z AI nie mógł nie zareagować zielenią na swoich wykresach cenowych w następstwie takiego festiwalu dobrych wiadomości.

Na szczególną uwagę zasługuje tutaj kryptowaluta AGIX od projektu SingularityNET, który działa w oparciu od blockchain Cardano i angażuje się w zwiększanie jego interoperacyjności.

Jak informuje platforma analityczna Santiment, w ciągu ostatnich dwóch tygodni kapitalizacja rynkowa AGIX podwoiła się ponad dwukrotnie.

Co więcej, odnotowano nowe ATH pod względem liczby niezerowych adresów portfeli tego tokena. Ta wyniosła bowiem 93,6 tysięcy. Zauważono także wzmożony ruch ze strony wielorybów, które dziennie przeznaczają ponad 1 milion dolarów na zakup tej kryptowaluty.

Wszystko to skutkuje tym, że kurs AGIX w ciągu ostatniego tygodnia wzrósł z poziomu 0,32 USD do 0,73 USD, co przekłada się na skok ceny o ponad 130%.

Wykres cenowy AGIX na giełdzie Binance. Źródło: TradingView
Kryptowaluty AI

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.