Rug pulle plagą w DeFi? Fundusz VC zrzuca nagle miliony tokenów SYN | Wiadomości | CrypS.

Rug pulle plagą w DeFi? Fundusz VC zrzuca nagle miliony tokenów SYN

defi

Projekt z branży zdecentralizowanych finansów (DeFi) stanowiący tzw. most krzyżowy dla blockchainów – Synapse – ujawnił, że jego dostawca płynności zrzucił 9 mln tokenów SYN na rynek, po czym przeszedł w tryb offline.


Poszlaki wskazują na to, iż mogło dojść w tym przypadku do klasycznego rug pulla. Zachowanie wspomnianej firmy VC doprowadziło do spadku ceny tokena SYN o ponad 22% zaraz po jego zrzucie

Kto jest tu podejrzany?

W oficjalnym oświadczeniu skierowanym do społeczności kryptowalut Synapse nie wskazał konkretnie, o którego dostawcę chodzi. Poinformował jedynie o sprzedaży tokenów oraz usunięciu płynności przez ten podmiot. 

Obok projekt z branży DeFi podkreślił, że jego zespół bada nietypową aktywność na adresach kryptograficznych podejrzanego oraz próbuje się z tą firmą skontaktować. 

Wzrok członków tego sektora powędrował szybko w kierunku Nima Capital, ponieważ strona tej firmy przeszła w tryb offline, a profil na platformie X (dawnym Twitterze) został przełączony na tryb chroniony. To wywołało zamieszanie i przypuszczenia, iż miał on związek ze wspomnianym rug pullem.

Należy przypomnieć, że zidentyfikowany dostawca płynności jest również wieloletnim partnerem kapitałowym Synapse. Nima Capital otrzymało dotację od tego projektu w zamian za zablokowanie płynności o wartości 40 mln dol. w tokenach SYN.

Dane pochodzące ze strony etherscan.io ujawniają, iż wieloryb, który zrzucił tokeny SYN na rynek, otrzymał 10 mln SYN (około 3,4 mln dol.) z portfela “Synapse: Executor 2” 5 kwietnia br. Aktualnie nie posiada on już żadnych tokenów SYN w portfelu.

Rug pulle sieją spustoszenie w DeFi

Tzw rug pulle do dość powszechna forma oszustwa w ekosystemie DeFi. Zwykle to twórcy projektu usuwają płynność ze stworzonych przez siebie tokenów po osiągnięciu przez nie satysfakcjonującego progu cenowego. Następnie znikają oni bez śladu z różnych komunikatorów społecznościowych. 

Wyżej opisany przypadek, gdzie rug pulla dopuścił się nie sam projekt, zaś firma z nim współpracująca, jest rzadkością. 

Mosty krzyżowe występujące w przestrzeni DeFi ułatwiają interoperacyjność pomiędzy różnymi protokołami. Często padają one jednak ofiarą ataków hakerskich. 

defi

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.