Rośnie handel skradzionymi kartami kredytowymi. Mastercard użyje AI, by ukrócić ten proceder | Wiadomości | CrypS.

Rośnie handel skradzionymi kartami kredytowymi. Mastercard użyje AI, by ukrócić ten proceder

Mastarcard

Mastercard przedstawił nową aktualizację, w ramach której zintegruje sztuczną inteligencję (AI) ze swoją technologią przewidywania oszustw. W ten sposób chce być o krok przed przestępcami.


  • Mastercard zamierza wykorzystać AI, aby wykrywać, że numery kart debetowych czy kredytowych zostały naruszone, zanim trafią one w ręce przestępców.

Mastercard rozprawi się z oszustwami z użyciem AI

Zgodnie z komunikatem udostępnionym w środę, Mastercard integruje swoją technologię ze sztuczną inteligencją. Dzięki takiemu posunięciu firma ma nadzieję, że uda jej się przewidywać ruchy oszustów przed ich dokonaniem.

Zamierza ona chociażby wykrywać wzorce w skradzionych kartach i umożliwić bankom ich wymianę, zanim zostaną one wykorzystane przez przestępców.

Według udostępnionych informacji generatywna sztuczna inteligencja pozwoli dowiedzieć się, gdzie prawdopodobnie doszło do naruszenia danych uwierzytelniających, w jaki sposób można zidentyfikować, jak to się mogło stać i jak zaradzić tej sytuacji.

Mastercard twierdzi, że dzięki swojej nowej aktualizacji może wykorzystywać inne wzorce lub informacje kontekstowe, takie jak położenie geograficzne, czas i adresy, a co więcej łączyć je z niekompletnymi, ale uszkodzonymi numerami kart kredytowych pojawiającymi się w bazach danych.

Szerzący się problem

Zgodnie z przedstawionymi przez Mastercard danymi miliardy skradzionych numerów kart kredytowych i debetowych krążą po darknecie i każdy przestępca może je kupić.

Większość z nich została skradziona sprzedawcom w wyniku naruszeń bezpieczeństwa danych na przestrzeni lat.

Znaczna część została jednak skradziona niczego niepodejrzewającym konsumentom, którzy użyli swoich kart kredytowych lub debetowych na niewłaściwej stacji benzynowej, w bankomacie lub u sprzedawcy internetowego. Zainfekowane karty mogą pozostać niewykryte przez tygodnie, miesiące, a nawet lata.

Mastarcard

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.