Rośnie globalna niepewność po zamachu na Trumpa, a wraz z nią zaufanie do bitcoina. Analitycy są dobrej myśli | Wiadomości | CrypS.

Rośnie globalna niepewność po zamachu na Trumpa, a wraz z nią zaufanie do bitcoina. Analitycy są dobrej myśli

Bitcoin

Po dwóch spadkowych tygodniach kurs bitcoina zdołał dziś powrócić do poziomu 63 tys. dolarów. Analitycy z rynku kryptowalut pokusili się o stwierdzenie, że strach wśród inwestorów zaczął przemijać i widać już sygnały świadczące o utrzymaniu ceny BTC z szóstką z przodu. 


  • Kurs bitcoina wzrósł dziś do najwyższego poziomu od dwóch tygodni osiągając 63 tys. dolarów,
  • Zdaniem ekspertów z CryptoQuant jest w tym duża zasługa wielorybów z USA,
  • Oczekuje się więc powrotu do serii napływów środków do spotowych ETF-ów na BTC ze strony instytucji, jednakże ulica może pozostać w pewnej stagnacji.

Korekta zakończona i już po strachu?

Król kryptowalut rozpoczyna nowy tydzień bardzo pozytywnym akcentem wzrastając o ponad 10% na swoim wykresie cenowym, dzięki czemu powrócił do poziomu 63 tys. dolarów. Pisaliśmy kilka godzin o tym, że jednym z byczych czynników jest uspokojenie się sytuacji związanej ze sprzedażą BTC przez niemiecki rząd.

Co jeszcze jednak sprawia, że kurs bitcoina rośnie? Platforma analityczna CryptoQuant sugeruje, że podróż bitcoina na północ wynika z działalności “wielorybów w z USA”, bowiem inwestorzy instytucjonalni znów skupują cyfrowe złoto. 

Pod lupę wzięto to, co dzieje się na największej amerykańskiej giełdzie, czyli Coinbase. Zwrócono uwagę na lukę premiową, czyli różnicę między ceną na platformie Coinbase Pro (para handlowa z USD) a ceną Binance (para handlowa z USDT).

Jak wyjaśniono, wysokości różnic tych wartości wskazują na silną presję kupna BTC ze strony inwestorów w Stanach Zjednoczonych.

To, że instytucje w dalszym ciągu wykazują popyt na bitcoina, akurat nas nie dziwi. Przed weekendem pisaliśmy również o tym, że napływy netto do amerykańskich funduszy giełdowych (ETF-ów) dla rynku spot bitcoina ukazują byczy trend w tej kwestii.

Chodzi jednak bardziej o psychologię tradingu i to, jakimi emocjami kierują się obecnie inwestorzy. CryptoQuant pisze o tym, że niepewność i strach nieco odpuściły uczestnikom sektora kryptowalut:

Nawet z psychologicznego punktu widzenia wydaje się, że jest to dobry okres na odbicie dla bitcoina, ponieważ uczestnicy rynku już doświadczyli strachu i frustracji z powodu długiego okresu dostosowań

Podobnego zdania jest holenderski analityk – Michaël van de Poppe – który przywołał niedawny zamach na życie Donalda Trumpa.

Jego zdaniem cała ta makabryczna sytuacja zwiększyła jeszcze bardziej globalne nastroje niepokoju i niepewności, a to jest bardzo pozytywne dla ryzykownych rynków, takich jak właśnie bitcoin. Stwierdził, że mamy obecnie “idealny klimat do wzrostów”.

Jeszcze inny analityk, który cieszy się sporą popularnością w społeczności kryptowalut – Rekd Capital – pokusił sie o stwierdzenie, że gdy kurs bitcoina przekroczył poziom 61 500 dolarów i był blisko odzyskania poziomów sprzed halvingu, to równocześnie doszło do przełamania trendu spadkowego.

Bitcoin

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.