Rok 2023 należy do tej kryptowaluty. Od stycznia jej kurs skoczył o ponad 600%! | Wiadomości | CrypS.

Rok 2023 należy do tej kryptowaluty. Od stycznia jej kurs skoczył o ponad 600%!

Solana 2023

Solana nie daje swoim fanom odetchnąć. Kurs kryptowaluty ponownie wystrzelił. W chwili pisania tego tekstu 1 SOL kosztuje nieco ponad 60 USD.


Solana drożeje. Tak, znowu

To powoli staje się nudne. SOL w listopadzie zdrożało do ponad 50 USD. Potem było przebicie 60 USD, korekta i teraz kryptowaluta znowu (zieeew) drożeje.

Dziś SOL, jak wskazują analitycy, jest najbardziej wyprzedanym aktywem na rynku. Wcześniej doszło jednak do załamania jego kursu, bowiem nowe kierownictwo FTX myślało ponoć o sprzedaży dużych ilości SOL. Cena zaczęła rosnąć po tym, jak sprzedający z shortami (ci, którzy obstawili spadek wartości SOL) szybko zlikwidowali swoje pozycje. W efekcie w ciągu ostatnich 30 dni kurs wzrósł o ponad 70%. Od początku roku jest to skok o ponad 600%.

Czy istnieje życie poza Solaną?

Na tle SOL inne kryptowaluty przypominają zombie. Bitcoin od początku roku zdrożał z ok. 16 500 USD do okolic 38 000 USD (obecna cena). W skali tygodnia jednak cena skoczyła (a właściwie drgnęła) o symboliczny 1%. Ether zdrożał od ok. 1200 USD (początek roku) do 2035 USD. W ciągu 7 dni stracił 1% wartości.

Wróćmy jeszcze do świata Solany. Kryptowaluta wzrosła od wczoraj o 3%. Trudno jasno odpowiedzieć, jakie fundamenty napędzają dziś kurs. To spekulacja i efekt wcześniejszej “FTX-owej” korekty. Do tego, jak wspomnieliśmy, na rynkach BTC i ETH niewiele się dzieje, na czym mogą korzystać niektóre altcoiny.

AVAX – podobnie jak SOL – również rośnie. W ciągu ostatnich 30 dni zyskał aż 80% swojej wartości. Kryptowaluta zaczęła rosnąć na początku tego miesiąca po tym, jak gigant z rynku bankowości, J.P. Morgan, przekazał, że wykorzystał blockchain tego projektu do tokenizacji portfeli inwestycyjnych.

Choć czołowe kryptowaluty – bitcoin i ether – pozostają w uśpieniu, nie oznacza to, że na tych obszarach rynku nic się nie dzieje. Trwa wyczekiwanie na decyzję SEC. Komisja regulująca sektor papierów wartościowych w USA może już w styczniu zatwierdzić wnioski o powstanie ETF-ów na cenę spot BTC. W kolejce czekają dokumenty dot. podobnych, etherowych funduszy.

Sakramentalne “tak” Gary’ego Genslera sprawi, że na rynek napłynie sporo nowego kapitału naprawdę grubych ryb.

Solana 2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.