Ripple zainteresowane zakupem Celsius | Wiadomości | CrypS.

Ripple zainteresowane zakupem Celsius

Redakcja
celsius wyciek danych

Ripple Labs – firma zajmująca się płatnościami blockchain, stojąca za tokenem XRP – może być zainteresowana zakupem aktywów należących do niewypłacalnej firmy udzielającej krypto pożyczek – Celsius.


Rzecznik firmy powiedział Reutersowi, że Ripple jest „zainteresowany zapoznaniem się z Celsiusem i jego aktywami oraz tym, czy któreś z nich mogłyby być istotne dla naszej działalności”. Na pytanie, czy Ripple planuje w całości nabyć Celsius, rzecznik odmówił odpowiedzi. CEL, natywny token użytkowy platformy Celsius wzrósł od czasu wiadomości o 23%.

Celsius zamroził aktywa swoich użytkowników w czerwcu ze względu na „ekstremalne warunki rynkowe”. Następnie dołączyło do niego kilka innych firm kryptowalutowych, m.in. Voyager i CoinFLEX. Następnie pospiesznie spłacił swoje zaległe długi z różnych pożyczek DeFi, odzyskał swoje zabezpieczenie i miesiąc później złożył wniosek o upadłość.

Akta ujawniły, że aktywa firmy pożyczkowej obejmowały gotówkę, kryptowaluty, własne tokeny Celsius (CEL) i różne aktywa cyfrowe w ramach rachunków powierniczych, pożyczek i biznesu miningowego .

Jednak, gdy zważono na zobowiązania firmy, firma nadal odnotowała deficyt w wysokości 1,19 miliarda dolarów w swoim bilansie, a szanse na odzyskanie jakichkolwiek pieniędzy przez wierzycieli firmy wyglądają nieciekawie.

Z akt wynika, że Ripple nie był jednym z głównych wierzycieli Celsjusza. Mimo to, firma złożyła wnioski o reprezentację w postępowaniu upadłościowym pożyczkodawcy w zeszłym tygodniu.

Fuzje i przejęcia

Ripple nie odpowiedział na prośbę portalu Decrypt o komentarz w sprawie potencjalnej transakcji przejęcia. Rzecznik powiedział jednak Reutersowi, że firma „aktywnie poszukuje możliwości fuzji i przejęć, aby strategicznie skalować firmę.”

Ripple został wyceniony na 15 miliardów dolarów w styczniu. Zgodnie z raportem firmy w lipcu, od kwietnia do czerwca sprzedała ona XRP o wartości 408 milionów dolarów. To sporo więcej niż 273,27 milionów dolarów, które sprzedała w poprzednim kwartale.

celsius wyciek danychreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.