Voyager Digital składa wniosek o upadłość | Wiadomości | CrypS.

Voyager Digital składa wniosek o upadłość

Mariusz Przepiórka
krypto straty

Kryptowalutowa firma pożyczkowa Voyager Digital złożyła wniosek o upadłość, stając się drugą znaną firmą z branży, która podjęła takie działania w ostatnich dniach.


Voyager Digital z siedzibą w Toronto złożyła wniosek o upadłość, szacując, że ma ponad 100 000 wierzycieli i między 1 a 10 mld USD w aktywach. Taki sam przedział wartości wskazała dla swoich zobowiązań.

Firma uważa, że „fundusze będą dostępne do dystrybucji dla niezabezpieczonych wierzycieli”. Wniosek o upadłość dotyczy spółek Voyager Digital Holdings, Inc, Voyager Digital, LLC i Voyager Digital Ltd.

Problemy kryptowalutowych pożyczkodawców

Firmy kryptowalutowe – a w szczególności pożyczkodawcy – stanęły w ostatnich tygodniach w obliczu problemów z wypłacalnością, a kilka z nich zablokowało klientom możliwość wycofania środków. Trend w ubiegłym miesiącu rozpoczęła firma Celsius, ogłaszając w połowie czerwca, że zawiesi wypłaty. Podobne działania podjęły ostatnio m.in. CoinLoan, CoinFLEX. i Vauld

Zgodnie z wnioskiem, wśród podmiotów, które pożyczały pieniądze od Voyager Digital, Ltd. są Alameda Research Ventures LLC i Alameda Ventures Ltd., dwie firmy związane z Samem Bankman-Friedem, założycielem giełdy kryptowalut FTX, który rozszerzył linie kredytowe lub w inny sposób ratował zagrożone upadkiem firmy kryptowalutowe. Voyager jest również winien Google’owi prawie 1 mln USD.

Akcje Voyagera, których wartość na rynku gwałtownie spadła, były notowane na poziomie 0,27 USD we wtorek, co daje firmie kapitalizację rynkową w wysokości 65 mln CAD (około 50 mln USD). To mniej niż 75 mln USD niezabezpieczonej pożyczki udzielonej Alameda Research.

W listopadzie ubiegłego roku akcje spółki Voyager wyceniano na 20 USD, ale w zeszłym miesiącu spadły poniżej dolara. Voyager twierdził również we wpisie na blogu, że ma 110 mln USD w gotówce, 350 mln USD w gotówce w Metropolitan, 1,3 mld USD w kryptowalutach i powinna otrzymać 650 mln USD od Three Arrows Capital, która również jest w trakcie postępowania upadłościowego.

krypto straty
reklama
reklama