Regulatorzy doprowadzili do śmierci kolejnego projektu z sektora DeFi
Obecne otoczenie regulacyjne w Stanach Zjednoczonych, w połączeniu z rosnącymi wymogami regulacyjnymi w Europie i Wielkiej Brytanii okazało się jednym z czynników przedwczesnego zamknięcia Yield Protocol.
Popularny protokół pożyczkowy z branży zdecentralizowanych finansów (DeFi) został zmuszony do wydania decyzji o swojej likwidacji do końca 2023 r.
Yield Protocol zostanie zamknięty z końcem roku
Powodem podjęcia takich kroków jest brak popytu biznesowego, a także narastająca globalna presja regulacyjna. Z oficjalnego ogłoszenia wynika, że Yield Protocol przestanie istnieć po zakończeniu serii, która ma wygasnąć 29 grudnia 2023 r.
W komunikacie prasowym dot. likwidacji przedsiębiorstwo to wskazało, iż planowane wcześniej uruchomienie serii o stałej stawce w marcu 2024 r., zostało anulowane. Zespół stojący za tym projektem uznał, że ta decyzja była koniecznością, ponieważ obecnie nie ma zrównoważonego popytu na pożyczki o stałym oprocentowaniu w ramach Yield Protocol.
We’ve made the tough decision to wind down the Yield Protocol. The March 2024 fixed rate series will not be launched. Only the December 2023 series remains active for borrowing and lending. All borrowing and lending will end by December 31st. https://t.co/oHnCGgeP13
— Yield Protocol (@yield) October 3, 2023
W ogłoszeniu z 3 października br. zaznaczono, iż od wczoraj dostawcy płynności dla strategii MS (marzec-wrzesień) nie będą naliczać żadnych dalszych opłat. Co więcej, wszystkie pożyczki zakończą się do 31 grudnia 2023 r.
Aby pozostać w kontakcie z bazą użytkowników i szerszą społecznością kryptograficzną, Yield Protocol zamierza nadal publikować aktualizacje na Twitterze za pośrednictwem swojego oficjalnego konta. Utworzył on również kanał na Discordzie, aby odpowiadać na pytania i zapewniać wsparcie użytkownikom w okresie przejściowym.
Likwidacja innych protokołów pożyczkowych
W obecnym r. doszło już do kilku zamknięć platform pożyczkowych z sektora DeFi. W przypadku Geist Finance o łącznej wartości 29 milionów dolarów oraz bota przeznaczonego do handlu kryptograficznego None Trading o wartości 16,5 miliona dolarów zakończenie działalności było jednak wynikiem ataków zewnętrznych.
Pożyczkodawca Geist Finance został zamknięty na stałe z powodu strat spowodowanych exploitem Multichain. Z kolei None Trading przyznał, że stracił znaczną ilość funduszy kluczowych dla swojej działalności.
Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->
Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->
Aktualnie brak komentarzy.