Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [5.08.2022] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [5.08.2022]

Redakcja
podsumowanie dnia 5.08.2022 newsy

Kryptowaluty & blockchain, newsy z 5 sierpnia

Spis treści:


BlackRock nawiązuje współpracę z Coinbase by oferować BTC instytucjom

Spółka BlackRock poważnie zaznaczyła swą obecność w przestrzeni kryptowalutowej nawiązując współpracę z giełdą Coinbase. Partnerstwo połączy klientów instytucjonalnych BlackRock, którzy już posiadają aktywa na giełdzie Coinbase, z pakietem narzędzi Aladdin, który umożliwia klientom BlackRock zarządzanie portfelem i ocenę ryzyka inwestycji za pomocą różnych podejść. –> czytaj więcej


Revolut planuje rozszerzyć swój zespół ds. krypto o 20% pomimo bessy

Brytyjska firma fintech Revolut planuje zwiększyć liczbę pracowników zorientowanych na kryptowaluty o 20% w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Europie w ciągu najbliższych sześciu miesięcy.

Zatrudnienie ma na celu pomóc firmie w rozszerzeniu oferty kryptowalut. Obecnie działa ona jako platforma wymiany do handlu ponad 80 aktywami cyfrowymi, a także do zarabiania kryptowalut poprzez zbieranie drobnych przy codziennych zakupach. Pozwala również użytkownikom zarabiać, gdy uczą się o kryptowalutach na swojej platformie. –> czytaj więcej


Zainteresowanie Amerykanów kryptowalutami spadło o prawie 30% w 2022 r.

Według nowych badań przeprowadzonych przez CoinJournal, zainteresowanie kryptowalutami znacznie spadło. Największy spadek liczby wyszukiwań o tematyce kryptowalutowej odnotowała Holandia. W tym kraju od 2021 roku zainteresowanie spadło aż o 37%. Niewiele za Holandią znajduje się Irlandia, w której zainteresowanie zmniejszyło się o 30%. W Stanach Zjednoczonych zainteresowanie branżą kryptowalutową zmalało natomiast o 26%. –> czytaj więcej

Sąd pozwala Voyager Digital zwrócić klientom 270 mln dolarów

Amerykański sąd upadłościowy zatwierdził wniosek Voyager Digital o odmrożenie depozytu brokera kryptowalutowego w Metropolitan Commercial Bank w celu zwrotu środków klientom. Na koncie znajduje się 270 milionów dolarów.

Cyfrowe aktywa na platformie Voyager, warte ~1,3 mld USD, trafiły do puli upadłościowej. Zostanie ona rozdysponowana na rzecz wierzycieli w późniejszym terminie. –> czytaj więcej


Giełda ZB zhackowana

ZB.com wydaje się być kolejną ofiarą w serii najnowszych incydentów hakerskich. Napastnicy podobno wydrenowali około 4,8 miliona dolarów z gorącego portfela giełdy.

Platforma, która twierdzi, że jest najbardziej bezpieczną giełdą aktywów cyfrowych na świecie, była wcześniej zlokalizowana w Chinach przed przeniesieniem operacji do innych krajów. –> źródło: CryptoPotato


Tajlandia podaje datę rozpoczęcia projektu pilotażowego CBDC

Bank of Thailand (BoT) uruchomi pilotażowy projekt testowania detalicznego CBDC. Zgodnie z oświadczeniem regulatora, test o ograniczonym zakresie będzie miał miejsce w sektorze prywatnym. W komunikacie prasowym instytucji możemy przeczytać:

BoT oceni korzyści i ryzyko zidentyfikowane podczas pilotażu, aby sformułować odpowiednią politykę i poprawić projekt instrumentu w przyszłości.

Projekt pilotażowy podzielony jest na dwa etapy. W pierwszym z nich regulator przetestuje cyfrową walutę w podstawowych transakcjach, takich jak płatności za towary i usługi. Próba odbędzie się na ograniczonym obszarze obejmującym 10 000 użytkowników. W tej fazie w eksperyment zaangażowane będą Bank of Ayudhya, Siam Commercial Bank i 2C2P.

Inicjatywa ma zostać uruchomiona pod koniec 2022 roku. Testy będą trwały do połowy 2023 roku. –> źródło: ForkLog


Block otrzymał 1,79 mld dolarów ze sprzedaży Bitcoinów za kwartał

W drugim kwartale 2022 roku Block (dawniej Square) wygenerował 1,79 mld dolarów przychodu ze sprzedaży bitcoinów za pośrednictwem swojej aplikacji Cash App. Transakcje te przyniosły firmie płatniczej zysk brutto w wysokości 41 mln dolarów.

W porównaniu z analogicznym okresem w 2021 roku wartości te spadły odpowiednio o 34,2% i 25,4%. –> źródło: ForkLog


Zespół Uniswap prosi społeczność o 74 miliony dolarów na stworzenie Fundacji Uniswap

Zespół Uniswap Labs przedstawił społeczności propozycję, która stworzyłaby organizację non-profit wspierającą rozwój zdecentralizowanej giełdy. Zespół wystąpił o 74 mln dolarów na realizację inicjatywy.

Autorami propozycji byli szef działu zasobów ludzkich Uniswap Labs Devin Walsh oraz kierownik Uniswap Grant Programme (UGP) Kenneth Ng.


Binance i Mastercard uruchamiają kartę z nagrodami w BTC w Argentynie

Binance i Mastercard uruchomiły w Argentynie kartę prepaid z nagrodami, aby pomóc ludziom wydawać kryptowaluty na codzienne towary w kraju, w którym rodzima waluta cierpi z powodu jednego z najwyższych na świecie poziomów inflacji.

Karta pozwoli użytkownikom kupować rzeczy i płacić rachunki za Bitcoin i inne kryptowaluty. Tak wynika z czwartkowego ogłoszenia Binance, największej na świecie giełdy kryptowalutowej pod względem wolumenu.

Karta przedpłacona będzie konwertować kryptowaluty posiadane przez użytkowników w aplikacji na walutę fiat (dolary amerykańskie lub peso argentyńskie) w czasie rzeczywistym w punkcie sprzedaży. Użytkownicy będą mogli również uzyskać kryptowalutowe nagrody cash back w wysokości do 8%.


Fundusz emerytalny z Virginii inwestuje 70 mln dolarów w krypto pożyczki

Wybuch kryzysu związanego z pożyczkami kryptowalutowymi w tym roku spowodował szok w całym sektorze. To nie zniechęciło Fairfax County Retirement Systems do próby głębszego zanurzenia się w przestrzeni. Fundusz emerytalny Fairfax County, wart 6,8 miliarda dolarów, otrzymał zgodę na zainwestowanie 70 milionów dolarów w ramach dwóch funduszy kryptowalutowych. –> źródło: CryptoPotato

podsumowanie dnia 5.08.2022 newsyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.