Zainteresowanie Amerykanów kryptowalutami spadło o prawie 30% w 2022 r. | Wiadomości | CrypS.

Zainteresowanie Amerykanów kryptowalutami spadło o prawie 30% w 2022 r.

Anna Sutowicz
Spadek zainteresowania bitcoinami

Mimo licznych ulepszeń, zainteresowanie sektorem kryptowalut odczuło konsekwencje bessy. W niektórych państwach spadło nawet o 30%.


Według nowych badań przeprowadzonych przez CoinJournal, zainteresowanie kryptowalutami znacznie spadło. Największy spadek liczby wyszukiwań o tematyce kryptowalutowej odnotowała Holandia. W tym kraju od 2021 roku zainteresowanie spadło aż o 37%. Niewiele za Holandią znajduje się Irlandia, w której zainteresowanie zmniejszyło się o 30%. W Stanach Zjednoczonych zainteresowanie branżą kryptowalutową zmalało natomiast o 26%.

Czym spowodowany jest spadek?

Dan Ashmore, analityk danych kryptograficznych CoinJournal, odniósł się do straty zainteresowania aktywami cyfrowymi. Twierdzi, że wszystko jest wynikiem kryzysu branży:

To ma sens, że zainteresowanie spada w czasie kryzysu, zwłaszcza biorąc pod uwagę histerię z zeszłego roku. Ludzka natura dyktuje, że wszyscy chcemy się zaangażować, gdy wszystko idzie dobrze.

Mimo tego, że Dan Ashmore przyznaje, że ogólnoświatowa skala spadku w porównaniu z ubiegłym rokiem jest „zdumiewająca”, to nadal pozostaje optymistą i twierdzi, że nie ma powodu do obaw:

Nie ma powodu, by sądzić, że trend nie odwróci się, jeśli otoczenie makroekonomiczne się ustabilizuje i niepewność w szerszy rynek nieco się rozproszy.

Republika Środkowoafrykańska bije rekordy

Istnieją jednak miejsca, w których zainteresowanie kryptowalutami wzrosło. Właściwie poza skalą znalazła się Republika Środkowoafrykańska. Tam zainteresowanie wzrosło aż o 592%. Częściowo jest to wynik przyjęcia bitcoina (BTC) jako prawnego środka płatniczego.

W lipcu informowaliśmy, że Prezydent Republiki Środkowoafrykańskiej Faustin-Archange Touadéra zaprezentował Sango Coin jako narodową kryptowalutę kraju. W czasie wydarzenia „Sango Genesis Event” omówił m.in. plany wykorzystania bitcoina i kryptowalut. Sango, tj. cyfrowa waluta Republiki Środkowoafrykańskiej, będzie działać na zupełnie innych zasadach niż CBDC jakiegokolwiek innego państwa. Nie będzie kolejnym CBDC, sztywno powiązanym z kursem waluty narodowej. Jedno z najbiedniejszych krajów świata tworzy kryptowalutę obdarzoną zmiennością.

Spadek zainteresowania bitcoinami
reklama
reklama

Dodaj komentarz