Sąd pozwala Voyager Digital zwrócić klientom 270 mln dolarów | Wiadomości | CrypS.

Sąd pozwala Voyager Digital zwrócić klientom 270 mln dolarów

Redakcja
voyager nie obiecuje pełnego zwrotu kryptowalut klientów

Amerykański sąd upadłościowy zatwierdził wniosek Voyager Digital o odmrożenie depozytu brokera kryptowalutowego w Metropolitan Commercial Bank w celu zwrotu środków klientom. Na koncie znajduje się 270 milionów dolarów – donosi The Wall Street Journal.


Cyfrowe aktywa na platformie Voyager, warte ~1,3 mld USD, trafiły do puli upadłościowej. Zostanie ona rozdysponowana na rzecz wierzycieli w późniejszym terminie.

Według Cointelegraph, broker kryptowalut otrzymał ofertę „ratunkową” od 88 zainteresowanych stron, w tym FTX, którą firma odrzuciła. Z 20 z nich prowadzone są aktywne rozmowy.

Oferty przejęcia przyjmowane są do 26 sierpnia. Zarząd brokera kryptowalutowego zamierza podjąć decyzję o partnerze we wrześniu i zakończyć proces restrukturyzacji w pierwszym kwartale 2023 roku.

voyager upadłosć

Problemy kryptowalutowych pożyczkodawców

Firmy kryptowalutowe stanęły w ostatnich tygodniach w obliczu problemów z wypłacalnością, a kilka z nich zablokowało klientom możliwość wycofania środków. Trend w ubiegłym miesiącu rozpoczęła firma Celsius. W połowie czerwca, ogłosiła zawiesi wypłaty. Podobne działania podjęły ostatnio m.in. CoinLoan, CoinFLEX i Vauld.

Zgodnie z wnioskiem, wśród podmiotów, które pożyczały pieniądze od Voyager Digital, Ltd. są Alameda Research Ventures LLC i Alameda Ventures Ltd., dwie firmy związane z Samem Bankman-Friedem, założycielem giełdy kryptowalut FTX, który rozszerzył linie kredytowe lub w inny sposób ratował zagrożone upadkiem firmy kryptowalutowe. Voyager jest również winien Google’owi prawie 1 mln USD.

voyager nie obiecuje pełnego zwrotu kryptowalut klientówreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.