BlackRock nawiązuje współpracę z Coinbase by oferować BTC instytucjom | Wiadomości | CrypS.

BlackRock nawiązuje współpracę z Coinbase by oferować BTC instytucjom

Mariusz Przepiórka
SEC rozpoczyna dochodzenie przeciwko Coinbase

Wydaje się, że największe firmy tradycyjnego sektora finansowego są przekonane, że kryptowaluty mają świetlaną przyszłość. Spółka BlackRock poważnie zaznaczyła swą obecność w przestrzeni kryptowalutowej nawiązując współpracę z giełdą Coinbase.

Partnerstwo połączy klientów instytucjonalnych BlackRock, którzy już posiadają aktywa na giełdzie Coinbase, z pakietem narzędzi Aladdin, który umożliwia klientom BlackRock zarządzanie portfelem i ocenę ryzyka inwestycji za pomocą różnych podejść.

Były członek zarządu BlackRock zapowiedział, że kryptowaluty znajdą się w portfelu każdego inwestora, dlatego ten ruch jest logiczną kontynuacją tego podejścia. Jim Cramer wyraził opinię na ten temat, goszcząc u Andrew Rossa Sorkina w stacji CNBC. Odpowiedział również na pytanie, czy współpraca z Black Rock zwiększy wartość Coinbase.

– Tak, absolutnie, ponieważ niektórzy ludzie uważają, że Coinbase jest podejrzana, że tak naprawdę nie jest to żadna giełda ani firma – powiedział Jim Cramer.

Coinbase zyskuje ponad 20%

Komunikat o współpracy natychmiast wpłynął na wartość Coinbase. Krótko po jej opublikowaniu wartość spółki zyskała ponad 22%. Wcześniej notowania Coinbase w następstwie poważnego kryzysu na rynku kryptowalutowym nie były najlepsze.

Krótkoterminowy trend jest bardzo pozytywny dla akcji, a dalsze zyski powinny przełożyć się również na długoterminowy trend pozytywny. Tymczasem poprzednia strefa oporu na poziomie 101,57 USD została przełamana i nowa linia oporu znajduje się na poziomie 125,22 USD, natomiast wsparcie znajduje się obecnie na poziomie 81,84 USD.

BlackRock i Coinbase zapowiedziały również, że będą kontynuować współpracę w celu ulepszenia platformy i integracji z narzędziem Aladdin. Funkcjonalności będą dodawane etapami, a dostęp do platformy transakcyjnej uzyskają instytucje, które współpracują z oboma podmiotami.

SEC rozpoczyna dochodzenie przeciwko Coinbase
reklama
reklama

Dodaj komentarz