BlackRock nawiązuje współpracę z Coinbase by oferować BTC instytucjom | Wiadomości | CrypS.

BlackRock nawiązuje współpracę z Coinbase by oferować BTC instytucjom

Redaktor: Albert Czajkowski
Coinbase potwierdza otrzymanie wezwania z SEC

Wydaje się, że największe firmy tradycyjnego sektora finansowego są przekonane, że kryptowaluty mają świetlaną przyszłość. Spółka BlackRock poważnie zaznaczyła swą obecność w przestrzeni kryptowalutowej nawiązując współpracę z giełdą Coinbase.

Partnerstwo połączy klientów instytucjonalnych BlackRock, którzy już posiadają aktywa na giełdzie Coinbase, z pakietem narzędzi Aladdin, który umożliwia klientom BlackRock zarządzanie portfelem i ocenę ryzyka inwestycji za pomocą różnych podejść.

Były członek zarządu BlackRock zapowiedział, że kryptowaluty znajdą się w portfelu każdego inwestora, dlatego ten ruch jest logiczną kontynuacją tego podejścia. Jim Cramer wyraził opinię na ten temat, goszcząc u Andrew Rossa Sorkina w stacji CNBC. Odpowiedział również na pytanie, czy współpraca z Black Rock zwiększy wartość Coinbase.

– Tak, absolutnie, ponieważ niektórzy ludzie uważają, że Coinbase jest podejrzana, że tak naprawdę nie jest to żadna giełda ani firma – powiedział Jim Cramer.

Coinbase zyskuje ponad 20%

Komunikat o współpracy natychmiast wpłynął na wartość Coinbase. Krótko po jej opublikowaniu wartość spółki zyskała ponad 22%. Wcześniej notowania Coinbase w następstwie poważnego kryzysu na rynku kryptowalutowym nie były najlepsze.

Krótkoterminowy trend jest bardzo pozytywny dla akcji, a dalsze zyski powinny przełożyć się również na długoterminowy trend pozytywny. Tymczasem poprzednia strefa oporu na poziomie 101,57 USD została przełamana i nowa linia oporu znajduje się na poziomie 125,22 USD, natomiast wsparcie znajduje się obecnie na poziomie 81,84 USD.

BlackRock i Coinbase zapowiedziały również, że będą kontynuować współpracę w celu ulepszenia platformy i integracji z narzędziem Aladdin. Funkcjonalności będą dodawane etapami, a dostęp do platformy transakcyjnej uzyskają instytucje, które współpracują z oboma podmiotami.

Coinbase potwierdza otrzymanie wezwania z SECreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.