Revolut planuje rozszerzyć swój zespół ds. krypto o 20% pomimo bessy | Wiadomości | CrypS.

Revolut planuje rozszerzyć swój zespół ds. krypto o 20% pomimo bessy

Redakcja
revolut

Brytyjska firma fintech Revolut planuje zwiększyć liczbę pracowników zorientowanych na kryptowaluty o 20% w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Europie w ciągu najbliższych sześciu miesięcy.


Obecnie prowadzi nabór na 13 stanowisk związanych z branżą, w tym inżynierów oprogramowania, specjalistów prawnych w zakresie kryptowalut oraz ekspertów ds. zgodności finansowej i zapobiegania przestępstwom.

Długoterminowa perspektywa

Według Bloomberga, Revolut zatrudnił już 43 pracowników ds. kryptowalut w 2022 roku. Tym samym zwiększył zatrudnienie w swoim zespole kryptowalutowym o ~200%. We wszystkich zespołach firma ma 230 otwartych stanowisk.

Zatrudnienie ma na celu pomóc firmie w rozszerzeniu oferty kryptowalut. Obecnie działa ona jako platforma wymiany do handlu ponad 80 aktywami cyfrowymi, a także do zarabiania kryptowalut poprzez zbieranie drobnych przy codziennych zakupach. Pozwala również użytkownikom zarabiać, gdy uczą się o kryptowalutach na swojej platformie.

W środę aplikacja dodała 22 nowe kryptowaluty do swojej usługi – w tym APE coin. Dyrektor generalny Revolut ds. kryptowalut – Emil Urmanshi, powiedział:

“Widzimy kryptowaluty jako długoterminową grę i pozostajemy byczo nastawieni do branży.

Dodał też, że kryptowaluty stanowią obecnie 5-10% globalnych przychodów spółki.

Firma została uruchomiona jeszcze w 2015 roku i spopularyzowana jako tania i łatwa w użyciu usługa wymiany walut. Aktywność w tym obszarze spowolniła się podczas epidemii Covid-19 z powodu ograniczeń w podróżowaniu i zmniejszonych wydatków.

Jednak w tym samym czasie rozkwitły firmowe biznesy kryptowalutowe i giełdowe. Liczba brytyjskich klientów kupujących kryptowaluty wzrosła o 290% między lipcem 2020 r. a lipcem 2021 r., a w lipcu 2022 r. o kolejne 30%. Transakcje między każdym okresem wzrosły odpowiednio o 800% i 50%. Urmanshin dodaje:

Pomimo zawirowań, zainteresowanie aktywami kryptowalutowymi wzrosło i nadal mamy więcej klientów handlujących kryptowalutami niż w lipcu 2021 roku.

W lipcu 2021 roku Revolut został wyceniony na 33 miliardy dolarów, co czyni go najbardziej wartościową brytyjską firmą fintech.

Budowanie podczas rynku niedźwiedzia

Revolut wyróżnia się na tle innych graczy w branży, takich jak Coinbase i OpenSea, które zostały zmuszone do zwolnienia odpowiednio 18% i 25% pracowników ze względu na rynek niedźwiedzia. Obie firmy przyznały się do nadmiernego zatrudnienia w 2021 roku, kiedy aktywność handlowa była wyższa w obu organizacjach.

Binance jednak – największa na świecie giełda kryptowalut – grała konserwatywną ręką podczas rynku byka, przygotowując się na spowolnienie. CEO Changpeng Zhao ogłosił w czercu, że firma zatrudni kolejnych 2000 pracowników.

revolutreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.