Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [31.01.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [31.01.2024]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 31.01.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain z 31 stycznia 2024 r.


Spis treści:


Visa pozwala od teraz na wypłaty kryptowalut we fiatach bez udziału giełd

Wykorzystanie kryptowalut do codziennych płatności staje się naprawdę banalną czynnością! Nowa opcja od Visa, która jest dostępna również dla użytkowników z Polski, eliminuje już potrzebę korzystania z giełd, by zamienić nasze cyfrowe aktywa na fiaty.

Czytaj więcej: Od teraz posiadacze karty Visa mogą wypłacać swoje kryptowaluty bez udziału giełd

Polski rząd stawia na sztuczną inteligencję

Ministerstwo Cyfryzacji będzie współpracować z nowopowstałą grupą specjalistów z branży AI, którzy mają pomóc we wdrożeniu tej technologii w kluczowych segmentach działania państwa. Inicjatorem tej akcji jest CEO polskiego projektu, który ma na koncie już pierwsze sukcesy na azjatyckich rynkach. Zapowiada się naprawdę ciekawie.

Czytaj więcej: Polski rząd chce wykorzystać sztuczną inteligencję do rozwoju państwa. Co z tego wyniknie?

Dlaczego decyzja Fedu ws. stóp procentowych jest obecnie tak ważna?

Sytuacja ekonomiczna w Stanach Zjednoczonych wcale nie jest opanowana, jak to twierdzą niektórzy. Nadal miliony osób musi kombinować jak może, byleby tylko przeżyć do pierwszego. Dziś Fed musi podjąć ważną decyzję, od którego może zależeć los wielu ludzi, ale i także postawa inwestorów na rynku bitcoina.

Czytaj więcej: Fed podejmie dziś kluczową decyzję. Jak może zareagować na nią bitcoin?

Vitalik Buterin ostrzega, że łączenie AI z kryptowalutami może nieść pewne zagrożenia

Programista będący jednym z głównych twórców Ethereum ostrzega swoich kolegów po fachu, by ci pozostawali ostrożni przy wdrażaniu sztucznej inteligencji przy budowanych blockchainach. W opublikowanym wpisie wyjaśnia, jak AI może doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji na rynku kryptowalut.

Czytaj więcej: Sztuczna inteligencja może zaszkodzić kryptowalutom – ostrzega Vitalik Buterin

Słaby początek roku w sektorze DeFi. Straty na ponad 125 mln dolarów

Nowy rok i stare problemy. Z tym, że styczeń 2024 okazał się sześciokrotnie gorszym miesiącem pod względem ilości skradzionych środków niż w zeszłym roku. Najnowszy raport wskazuje na kluczowe aspekty, które koniecznie należy poprawić w branży kryptowalut, jeśli chcemy móc się bronić przed hackerami.

Czytaj więcej: Branża kryptowalut traci ponad 125 milionów dolarów w wyniku ataków hackerów w styczniu 2024

Ksiądz, którzy przechulał 1,2 mln zł z budżetu państwa na kryptowaluty, idzie siedzieć

Ręka sprawiedliwości dosięgnęła i boskiego sługę, który wydał ponad 1,2 miliona złotych od państwa na kryptowaluty zamiast renowację jednego z zabytków kościelnych. Przypominamy o zasadzie, by inwestować jedynie te środki, które jesteśmy w stanie w miarę bezboleśnie stracić i oczywiście, by nigdy nie pożyczać hajsu na poczet tego typu ruchów.

Czytaj więcej: Zapadł wyrok dla księdza, który przeznaczył 1,2 mln zł z budżetu państwa na zakup kryptowalut

Jak zacząć inwestować w metale szlachetne i które z nich mogą zdrożeć w przyszłości?

O bitcoinie mówi się często, że jest cyfrowym złotem. Przyjrzyjmy się więc specyfice króla metali szlachetnych i przeanalizujmy kilka faktów z nim związanych na tle inwestycyjnym. Co jednak z innymi kruszcami z tego rynku? Otóż są i takie, na które na pewno warto zwrócić uwagę, jeśli chce się ulokować swoje środki w tym sektorze. Dużo ciekawostek i znaczących informacji dla osób, które dopiero chcą wejść na ten rynek. Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym poradnikiem.

Czytaj więcej: Jak zacząć inwestować w złoto i srebro? Czy to się opłaca?

Kursy kryptowalut 31.01.2024reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.