Od teraz posiadacze karty Visa mogą wypłacać swoje kryptowaluty bez udziału giełd | Wiadomości | CrypS.

Od teraz posiadacze karty Visa mogą wypłacać swoje kryptowaluty bez udziału giełd

Karolina Kropopek

Globalny gigant płatności coraz bardziej zwiększa swoje zaangażowanie w branżę Web3. Najnowszym posunięciem firmy Visa w tym kierunku jest współpraca z przedsiębiorstwem Transak przy kryptowalutowych płatnościach.


  • Gigant płatności nawiązał współpracę z dostawcą infrastruktury Web3. W jej ramach Visa wprowadza nowe narzędzie pozwalające na zamianę kryptowalut na waluty fiducjarne bez udziału giełd, a także płatności w wirtualnych walutach,
  • Użytkownicy zyskają możliwość wypłaty środków z kryptowalut bezpośrednio z aplikacji tj. MetaMask na karty debetowe Visa.

Visa coraz bardziej otwiera się na kryptowaluty

Zgodnie z ogłoszeniem wydanym 30 stycznia br., globalny gigant płatności zamierza wprowadzić wypłaty i płatności w wirtualnych walutach, jak np. bitcoin (BTC) za pomocą swojego nowego narzędzia widniejącego pod nazwą Visa Direct, będącego owocem współpracy z Transak.

Wspomniana integracja pozwala użytkownikom na wypłacanie kryptowalut bezpośrednio z portfela tj. MetaMask na karty debetowe Visa. Umożliwia ona wymianę cyfrowych aktywów na waluty fiducjarne, a także płacenie nimi w 130 milionach punktów handlowych akceptujących kartę Visa.

Najnowsze narzędzie niesie dla użytkowników korzyści tj. szybka i prosta konwersja kryptowalut na waluty fiducjarne. Jest to również ważny krok w połączeniu tradycyjnego systemu finansowego z dynamicznie rozwijającą się przestrzenią Web3.

Warto wziąć pod uwagę przede wszystkim globalny zasięg wspomnianego partnerstwa. Umożliwia ono bowiem wymianę co najmniej 40 kryptowalut na waluty fiducjarne bez pośrednictwa giełd użytkownikom ze 145 krajów (w tym Polski). Jest to więc niewątpliwie znaczący krok w kierunku zwiększenia adopcji cyfrowych aktywów w głównym nurcie.

Dostawca infrastruktury Web3 Transak posiada licencję na prowadzenie swojej działalności w wielu jurysdykcjach. Przestrzega również procedur KYC i AML.

Dotychczasowe eksperymenty z Web3

Visa będąca jedną z największych firm w branży płatniczej intensywnie bada przypadki użycia kryptowalut w ostatnich latach. Jednym z poważniejszych ruchów w tym kierunku była nawiązana przez nią współpraca z Circle w 2020 roku. W jej ramach wdrożono obsługę stablecoina USD Coin (USDC) przez niektóre karty Visa.

W miarę dalszego rozszerzania obsługi wspomnianej “stabilnej” wirtualnej waluty we wrześniu 2023 roku gigant ten uruchomił obsługę płatności USDC rozliczanych na blockchainie Solana.
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.