Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [30.11.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [30.11.2023]

Kursy kryptowalut 30.11.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 30 listopada 2023 roku.


Spis treści:


Dokonał skoku na giełdę, by zostać jej szefem. Dziwne żądanie za zwrot środków

Nieco ponad tydzień temu doszło do exploita na jedną ze zdecentralizowanych giełd kryptowalut, z której skradziono 46 mln dolarów w różnych tokenach. Teraz sprawca całego zajścia przedstawił swoje żądania w zamian za zwrot tych środków. Nie wiadomo kim jest ów hacker, ale trzeba przyznać, że ma fantazje i pomysły. Jego propozycja jest naprawdę nietuzinkowa.

Czytaj więcej: Okradł giełdę kryptowalut na 46 mln dolarów, a teraz wysuwa szokujące żądania

Kolejne państwo rozważa pójście śladami Salwadoru w sprawie BTC

Adopcja bitcoina na świecie postępuje, a w tym przypadku nie chodzi wyłącznie o samą kryptowalutę, ale i stojącą za nią technologię. Kolejne państwo jest skłonne wykorzystać ten system do ratowania swojej gospodarki i poprawy sytuacji monetarnej. Teraz jeden z największych entuzjastów BTC spotkał się z prezydentem kraju, który jest zainteresowany nowymi rozwiązaniami.

Czytaj więcej: Kolejny kraj stawia na Bitcoina! Prezydent spotkał się ze znanym maksymalistą BTC

Kurs solany się nie zatrzymuje i walczy o kolejne poziomy

Pod koniec zeszłego roku mówiono, że Solana swój prime ma już za sobą, że jej sieć jest za słaba, by być konkurencją dla Ethereum, a kurs tokena już się nie podniesie… A tu cyk, przez cały bieżący rok jego ekosystem zalicza naprawdę imponujący rozwój, a kurs natywnej kryptowaluty stale rośnie i przebija kolejne poziomy cenowe.

Czytaj więcej: Rok 2023 należy do tej kryptowaluty. Od stycznia jej kurs skoczył o ponad 600%!

Upbit listuje ciekawy projekt na swojej platformie

Największa giełda kryptowalut z Korei Południowej ogłosiła dziś notowanie tokena od projektu, który pomaga we wdrażaniu bardzo istotnego elementu w sektorze Web3. Jak wynika z danych on-chain, wielu inwestorów zaczęło transferować swoje zasoby tego aktywa na tę właśnie platformę, a jego kurs ładnie podskoczył w ciągu doby.

Czytaj więcej: Azjatycka giełda listuje token ważnego projektu. Jego kurs leci do góry

Billy Markus dostrzega pewien problem dot. AI

Programista, który wraz z kumplem 10 lat temu stworzył najsłynniejszego z psich memecoinów, dostrzega pewne negatywne zjawiska wywołane przez technologię AI. Teraz podzielił się swoją refleksją, która rzuca nieco ponury obraz na pewną kwestią w mediach społecznościowych. Billy Markus w ostatnim czasie również naśmiewał się nieco z całej ”dramy” dot. wyrzucenia Sama Altmana z firmy OpenAI.

Czytaj więcej: Twórca Dogecoina obawia się, że AI wywoła pewien problem społeczny

Stracił 3,1 mln USD transferując bitcoina. Jednak może liczyć na zwrot środków

W zeszłym tygodniu świat obiegły doniesienia, że pewien użytkownik sieci Bitcoina próbując dokonać transferu 139 BTC poniósł za to ogromną opłatą transakcyjną. Doszło do tego, ponieważ dokonał złych ustawień kosztów transakcyjnych i finalnie do odbiorcy z tej sumy trafiło tylko 55,77 BTC. Okazało się, że mempool (czyli taka poczekalnia dla transakcji do zatwierdzenia przez górników) zainkasował aż 3,1 miliona dolarów w kryptowalucie za dodanie jej szybciej do kolejnego bloku. Teraz jednak podmiot ten przekazał, że zwróci mu te środki, a inwestor ten musi wykonać kilka wskazanych ruchów do 10 grudnia.

Źródło: Antpool.com

Binance prezentuje swój nowy program dedykowany instytucjom bankowym

Giełda kryptowalut Binance przedstawiła dziś program pilotażowy swojej nowej inicjatywy, która zezwala bankom na przechowywanie swoich zabezpieczeń handlowych poza giełdą. Jak zapewnia firma założona przez Changpeng Zhao, program ten pomoże zmniejszyć ryzyko kontrahenta. Nazwano to ”umową trójstronną”.

Kursy kryptowalut 30.11.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.