Kolejny kraj stawia na Bitcoina! Prezydent spotkał się ze znanym maksymalistą BTC | Wiadomości | CrypS.

Kolejny kraj stawia na Bitcoina! Prezydent spotkał się ze znanym maksymalistą BTC

Bitcoin [BTC]

Surinam to mało znany kraj w Ameryce Południowej. Wkrótce może być o nim głośno. Powód? Władze tego państwa planują bitcoinową rewolucję!


Surinam otworzy się na bitcoina?

Za nami seria spotkań prezydenta Surinamu, Chana Santokhi’ego, z przedstawicielami JAN3, firmy założonej przez Samsona Mowa, która zajmuje się zwiększaniem adopcji BTC. Po rozmowach Mow i Ben Van Hool z JAN3 podkreślili potencjał Bitcoina jako technologii, a nie tylko waluty. Wskazali, że ta może poprawić gospodarkę kraju.

Byliśmy zaszczyceni możliwością spotkania się z prezydentem Chanem Santokhim, by omówić możliwość rozwoju Surinamu w zakresie własnej strategii Bitcoina

– podał zespół JAN3.

Jak wskazaliśmy, nie chodzi tylko o bitcoina jako walutę. Sprawa dotyczy m.in. rewolucji w sektorze energetycznym.

Bitcoin może przekształcić gospodarkę Surinamu! Rząd Surinamu i JAN3 badają sposoby zwiększenia wykorzystania bitcoinów. Rozważają nawet konwersję 1% rezerw banku centralnego na bitcoiny. Może to stanowić potencjalne zabezpieczenie przed inflacją i nowy impuls gospodarczy

– dodano w komunikacie.

Andrew Howard, dyrektor ds. biznesowych JAN3, wyjaśnił, że na zwiększeniu adopcji mogą skorzystać właśnie małe kraje.

Ilu z was rzeczywiście słyszało wcześniej o Surinamie? Prawdopodobnie niewielu. To interesująca rzecz dotycząca adopcji i polityki dot. bitcoina

– przekazał.

Jak podaje serwis World Data, produkt krajowy brutto (PKB) Surinamu wynosi ok. 3,62 miliarda USD, co plasuje ten kraj na 171. miejscu w światowym rankingu. Do tego dochodzi inflacja, która w ubiegłym roku była na poziomie 52,45%. Rezerwy banku centralnego, w tym złota, za ubiegły rok to 1 194 mln dolarów amerykańskich.

Salwador zrobił to wcześniej

Warto przypomnieć, że w 2021 r. bitcoinową strategię obrał Salwador, który dziś posiada nawet własną sieć bitomatów. Uznał też BTC za środek płatniczy.

 Podobnie jak Salwador, Surinam odniesie korzyści z przyjęcia rodzimej waluty Internetu, zamiast wypierać innowacje i firmy spod swojej jurysdykcji. Bitcoin może zamienić „kraje trzeciego świata” w kraje pierwszego świata

– twierdzi cytowany już Howard.

Ma rację. O takim kraju może usłyszeć wtedy cały świat, co przełoży się na turystykę. Do tego inwestowanie w BTC przez biedny kraj może poprawić jego rezerwy.
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.