Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [30.08.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [30.08.2023]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 30.08.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 30 sierpnia 2023 roku.


Spis treści:


Binance ma ”kreta”, który działa na rzecz SEC?

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w poniedziałek złożyła ”tajemniczy”, poufny wniosek w sprawie przeciwko giełdzie kryptowalut Binance, z którą prowadzi konflikt prawny. Sytuacja jest o tyle dziwna, że dotychczas nigdy nie było tego typu przypadku, by regulator nie podawał do opinii publicznej o co oskarża dany podmiot i dlaczego nie chce ujawniać szczegółów danego pozwu. Były urzędnik tej instytucji wskazał za rzadkość występowania takich sytuacji i zasugerował, że Komisja specjalnie tak działa, by ukryć dane świadka, który zeznaje przeciwko Binance.

Czytaj więcej: Binance otrzyma potężny cios od SEC? Regulator wykonuje podejrzany ruch

Tether deponuje swoje aktywa w prywatnym banku

Emitent największego na świecie stablecoina tak samo, jak inne wielkie podmioty z sektora kryptowalut, zmagał się z problemem dot. tego, gdzie deponować swoje aktywa fiducjarne. Po tym, jak upadły Silicon Valley, Signature Bank oraz Silvergate, giełdy do handlu cyfrowymi aktywami oraz emitenci stablecoinów stracili dostęp do partnerów bankowych. Tether dodatkowo nigdy nie był skory do ujawniania, gdzie trzyma swoje rezerwy gotówkowe, a mowa tutaj o miliardach dolarów. Teraz jednak okazuje się, że jednym z jego partnerów jest pewien prywatny bank z siedzibą na Bahamach.

Czytaj więcej: Bloomberg ujawnia bank, w którym Tether trzyma swoje rezerwy w USD

Kandydat wspierający BTC wycofuje się z wyborów prezydenckich w USA

Burmistrz Miami oraz znany entuzjasta bitcoina – Francis Suarez – po dwóch miesiącach zrezygnował z udziału w wyścigu o fotel prezydenta Stanów Zjednoczonych. Jak napisał w opublikowanym długim oświadczeniu, będzie natomiast wspierał innego kandydata, który startuje z ramienia Partii Republikańskiej. Na arenie wyborczej jednak zostało jeszcze dwóch innych polityków, którzy opowiadającą się za adopcją bitcoina.

Czytaj więcej: Zwolennik bitcoina wycofuje się z wyścigu o Biały Dom

Nie traćmy czujności z powodu zwycięstwa Grayscale

Wczoraj rynek kryptowalut miał powody do świętowania. Jednakże nie oznacza to, że należy zapomnieć o wielu niedźwiedzich czynnikach, które wpływają na cenę bitcoina. Kurs tego aktywa mimo ogólnej euforii nie zdołał przebić poziomu 28 tys. dolarów, a w międzyczasie mogą na horyzoncie pojawić się wydarzenia, które będą w stanie jeszcze bardziej sprowadzić go na południe.

Czytaj więcej: Mimo euforii po wygranej Grayscale zaleca się ostrożność inwestorom BTC

Jakie są wady i zalety skalowania blockchainów?

Tempo, w jakim transakcje na blockchainie są zatwierdzane oraz ich ilość w stosunku do czasu, są kluczowym czynnikiem warunkującym atrakcyjność danej sieci. Istnieje oczywiście wiele rozwiązań, które mają na celu jak największe zoptymalizowanie tych procesów, by dane łańcuchy działały jeszcze szybciej i mogły przetwarzać więcej transferów. Czym różnią się od siebie warstwy 1 oraz warstwy 2? Co to jest sharding i jak powstał SEGWIT? Teraz wszystkiego dowiecie się z poniższego artykułu.

Czytaj więcej: Skalowanie blockchainów – omówienie warstwy 1 oraz 2, sharding i SEGWIT

Adopcja stablecoinów przegoni bitcoina?

Analityk z Bloomberg Intelligence – Jamie Coutts – twierdzi, że adopcja stablecoinów znacznie wzrośnie w najbliższych latach. Jego zdaniem stanie się to za sprawą takich gigantów, jak Paypal, Visa czy Mastercard. Pokusił się przy tym o stwierdzenie, że wielkie korporacje płatnicze będą bardziej skore do wdrażania do swoich struktur tej klasy aktywów, niż bitcoina. Według analityka dzięki takim sieciom, jak Ethereum oraz zestawowi narzędzi jej warstw 2 – Arbitrum, Optimism i Base – doświadczymy niebawem wzrostu adopcji stabilnych kryptowalut, ponieważ przyszłe aktualizacje doprowadzą do tego, że transakcji przy ich użyciu staną się tańsze oraz szybsze.

BitBoy vs. Ben Armstrong

Najpopularniejszy na świecie kryptowalutowy youtuber – Ben Armstrong – popadł w niełaskę firmy BJ Investment Holdings, która pełni funkcję głównej spółki taki podmiotów, jak Hit Network oraz BitBoy Crypto. W wyniku zaistniałego konfliktu został on usunięty z jej zespołu. Przedsiębiorstwo twierdzi, że główną przyczyną wykluczenia go ze wspólnych działań, były problemy kryptowalutowego inwestora z kokainą. Ten jednak twierdzi, że te oskarżenia są absolutnie bezpodstawne i zamierza ujawnić prawdę, jak było naprawdę między obiema stronami.

Źródło: Decrypt

Obrona SBFa jest ”nieistotna” – twierdzi Departament Sprawiedliwości

Były dyrektor generalny FTX – Sam Bankman-Fried – próbuje cały czas uniknąć kary za swoje czyny. Po tym, jak kilka tygodni temu wrócił za kraty w wyniku cofnięcia kaucji, teraz domaga się zastosowania wobec niego pewnych środków łagodzących. Pisząc wprost, SBF kombinuje jak może – twierdzi, że oczekując swojego procesu w areszcie nie może odpowiednio się przygotować do obrony wobec stawianych zarzutów, że od początku działał w dobrej wierze i absolutnie nie ma sobie nic do zarzucenia. Prawo Stanów Zjednoczonych jest pełne luk oraz absurdów i na ich podstawie były miliarder chce wykręcić się od kary. Jednakże Departament Sprawiedliwości złożył wniosek, w którym napisano, że jego obrona nie zawiera żadnych istotnych informacji oraz, że powinno się wykluczyć z całego procesu świadków stojących po stronie zhańbionego przedsiębiorcy.

Źródło: Cointelegraph 

Kursy kryptowalut 30.08.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.