Zwolennik bitcoina wycofuje się z wyścigu o Biały Dom | Wiadomości | CrypS.

Zwolennik bitcoina wycofuje się z wyścigu o Biały Dom

USA

W USA trwa obecnie prekampania wyborcza. W jej ramach dwie główne partie – Demokratyczna i Republikańska – muszą wyłonić swoich kandydatów na prezydenta. Jeden z tych ostatnich właśnie wywiesił jednak białą flagę. Niestety jest to Francis Suarez, zwolennik bitcoina.


Francis Suarez wycofuje się z biegu do Waszyngtonu

Burmistrz Miami Francis Suarez od dawna wspiera adopcję bitcoina w Stanach Zjednoczonych. Przyjmuje część swojej wypłaty w BTC, zaś w Miami organizowana jest coroczna konferencja, w czasie której omawiane są różne tematy związane z kryptowalutami.

W ostatnich tygodniach Suarez walczył o nominację swojej partii w prawyborach. Chciał kandydować z jej poparciem na prezydenta kraju. W ogłoszeniu z 29 sierpnia przekazał jednak, że choć kandydowanie na urząd było „jednym z największych zaszczytów w [jego] życiu”, podjął decyzję o zakończeniu swojej kampanii. Zasugerował, że poprze „mocnego kandydata” z Partii Republikańskiej.

Właściwie Suarez od początku nie miał dużych szans. Nie zakwalifikował się nawet do pierwszej debaty partyjnej, która miała miejsce 23 sierpnia.

Kto został na placu boju?

Z probitcoinowych kandydatów w prawyborach bierze udział jeszcze Robert F. Kennedy Jr., który jest jednak członkiem Partii Demokratycznej.

Z Partii Republikańskiej w wyścigu liczy się nadal gubernator Florydy Ron DeSantis, fan bitcoina i przeciwnik emisji CBDC. Jeżeli wierzyć jednak sondażom, pozostaje w tyle za byłym prezydentem Donaldem Trumpem. Najprawdopodobniej to ten drugi zdobędzie nominację ugrupowania. Choć publicznie krytykował kryptowaluty, sam posiada w ETH parę milionów dolarów.

Wyniki wyborów w USA w 2024 r. mogą mieć kluczowy wpływ na to, co dzieje się nie tylko w sferze np. polityki zagranicznej Stanów, ale też na rynku kryptowalut. Mogą zmienić sposób, w jaki rząd podchodzi do przepisów dotyczących cyfrowych aktywów.

Kluczowe będą też wybory do parlamentu. Demokraci posiadają obecnie niewielką większość w Senacie, ale w następnych wyborach do zdobycia będą aż 34 mandaty na 100. Członkowie Partii Republikańskiej mają większość w Izbie Reprezentantów, ale wszystko może zmienić się w wyborach w listopadzie 2024 roku.
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.