Bloomberg ujawnia bank, w którym Tether trzyma swoje rezerwy w USD | Wiadomości | CrypS.

Bloomberg ujawnia bank, w którym Tether trzyma swoje rezerwy w USD

od lipca tether uruchomi stablecoin oparty na funcie

Tether to emitent największego na świecie stablecoina, czyli USDT. Ostatnimi czasy nawiązał on współpracę z prywatnym bankiem z Bahamów, Britannia Bank & Trust. 


Co ciekawe, powyższe informacje zostały potwierdzone przez anonimowe źródła i opublikowane przez Bloomberg. Czy to plotki? Czy może stablecoin faktycznie szuka ochrony kapitału poza każdą amerykańską jurysdykcją? 

Nowy partner dla transakcji w dolarach

Według doniesień, Tether w ciągu ostatnich kilku miesięcy zalecił swoim klientom przesyłanie środków na konto bankowe Britannia. Nie jest jednak jasne, kiedy dokładnie rozpoczęła się ta współpraca bankowa. Oprócz Britannia Bank, Tether współpracuje również z Deltec Bank i Capital Union Bank. Całość zdarzeń jest pokłosiem regulacji w USA. W związku z wojną z SEC amerykańskie firmy kryptowalutowe coraz częściej szukają partnerów bankowych poza granicami kraju. Stało się to na skutek zwiększonej kontroli ze strony amerykańskich regulatorów, która trwa od czasu upadku FTX.

Tether milczy

Tether nie jest skłonny do ujawniania pełnego zakresu swojego bilansu oraz relacji bankowych. Takie zachowanie nie pomaga branży, gdyż budzi sporą niepewność. Jednocześnie jej nie szkodzi, gdyż pomaga chronić kapitał przed nadużywaniem praw regulatora. Obecnie Tether zarządza aktywami o wartości 86 miliardów dolarów – co stanowi 66,5% całego rynku stablecoinów. Kapitalizacja USDT wzrosła o ponad 20% w ciągu pierwszych czterech miesięcy 2023 roku, co pokazuje, że zainteresowanie tym aktywem pozostaje na wysokim poziomie. 

Dlaczego Bahamy? 

Posiadanie rachunku bankowego na Bahamach oferuje szereg zalet, takich jak wysoki poziom prywatności i ochrony majątku. Banki na wyspach są znane ze swojej stabilności i oferują różnorodne usługi finansowe, co pozwala na elastyczne zarządzanie środkami. Dodatkowo, dla osób prowadzących międzynarodowy biznes, istnieje potencjał optymalizacji podatkowej. Warto jednak pamiętać, że korzyści te mogą być różne w zależności od indywidualnych okoliczności i przepisów kraju rezydencji, dlatego zawsze zaleca się konsultację z doradcą finansowym czy prawnym.

Podsumowanie

Nawiązanie współpracy z Britannia Bank & Trust to kolejny krok Tethera w kierunku zabezpieczenia swojej pozycji na rynku. Jednak brak przejrzystości w relacjach bankowych i bilansie Tethera nadal budzi wątpliwości w branży. Być może zakończenie konfliktu z SEC doprowadzi do zwiększenia transparentności w świecie kryptowalut, gdyż podmioty przestaną czuć się, jak podczas polowania na czarownice i będą mogły w spokoju prowadzić biznes.  

od lipca tether uruchomi stablecoin oparty na funciereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.