Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [29.11.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [29.11.2023]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 29.11.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 29 listopada 2023 roku.


Spis treści:


Organizator DevTernity chciał zastąpić prelegentów sztuczną inteligencją

Najważniejsza konferencja na świecie dotycząca tworzenia oprogramowania może finalnie nie dojść do skutku. Z udziału w niej w ostatniej chwili rezygnują kluczowi prelegenci z takich firm, jak Microsoft czy Amazon. Organizatorzy zaliczyli naprawdę poważną ”wtopę” wizerunkową.

Czytaj więcej: Skandal dot. prelegentów na kluczowej konferencji technologicznej. Wydarzenie będzie odwołane?

Wieloryby stawiają na Chainlink. Kryptowaluta notuje kolejne rekordy

Niedawno token od Chainlink osiągnął swój najwyższy kurs od kwietnia 2022 roku. W tym tygodniu natomiast poziom transakcji dot. zakupu tej kryptowaluty przez wieloryby osiągnął swój tegoroczny rekord. Wszystko wskazuje na to, że projekt ten może jeszcze bardziej wystrzelić na swoim wykresie cenowym. Czy to będzie czarny koń wśród altcoinów podczas nowej hossy?

Czytaj więcej: Kurs tego altcoina jest najwyżej od kwietnia 2022 r., a ostatnio kupiło go 2600 wielorybów

Niedługo każdy będzie mógł zrobić swój film dzięki AI

Rozwój sztucznej inteligencji przebiega w niebotycznym tempie, tak więc nim się obejrzymy, będziemy mieli łatwy dostęp do tak wielu narzędzi bazujących na tej technologii, że będziemy zastanawiać się, które wybrać. Najnowszy ”wynalazek” od firmy Pika Labs stwarza możliwość generowania czegoś naprawdę fajnego, ale zarazem i bardzo niebezpiecznego, bowiem skala deep fake’ów z wykorzystaniem tej technologii jest coraz większa.

Czytaj więcej: To będzie przełom w rozwoju AI. Jest jednak tego ciemna strona

Nie żyje legendarny inwestor. Uważał kryptowaluty za ”trutkę na szczury”

Wczoraj wieczorem świat obiegła smutna informacja, że 99-letni inwestor zmarł w szpitalu. Był niewątpliwie zasłużoną postacią dla świata biznesu, chociaż o bitcoinie w superlatywach się nie wypowiadał. Charlie Munger był prawą ręką Warrena Buffetta i znacznie się przysłużył w stworzeniu jego miliardowego imperium.

Czytaj więcej: Charlie Munger nie żyje. Legendarny inwestor miał bardzo złe zdanie o kryptowalutach

Gdzie najlepiej handlować z dźwignią? Przedstawiamy kilka opcji

Granie na tzw. lewarze może okazać się drogą do sukcesu na rynku kryptowalut, ale i również początkiem naszego końca oraz utraty wszystkich posiadanych środków. Dla niektórych granie na dźwigni kończy się tak, jak wpadnięcie w uzależnienie od hazardu w kasynie – wszystko wskazuje na to, że prędzej czy później przegrasz. Jak używać tego rodzaju narzędzi na rynku cyfrowych aktywów i które platformy oferują taką opcję dla początkujących, średniozaawansowanych i doświadczonych traderów? Tego wszystkiego dowiecie się z tego artykułu.

Czytaj więcej: Gdzie handlować kryptowalutami z dźwignią? 5 opcji dla początkujący oraz zaawansowanych traderów

Władze USA zamknęły kolejną witrynę dot. kryptowalut

Po Tornado Cash przyszedł czas na kolejny kryptowalutowy mikser, który został objęty sankcjami przez amerykański Departament Skarbu. Platforma Sinbad została oficjalnie uznana za nielegalną i przypisano jej udział w praniu pieniędzy przez pochodzącą z Korei Północnej grupę hackerów Lazarus Group. Ponoć przez ten protokół udało się wyprać ponad 100 milionów dolarów.

Źródło: Blockworks

Cristiano Ronaldo pozwany za 1 miliard dolarów za współpracę z Binance

Wielokrotny zdobywca złotej piłki będzie musiał zmierzyć się w sądzie z reperkusjami dot. jego współpracy z największą na świecie giełdą kryptowalut. Cristiano Ronaldo od ponad roku działa wspólnie z Binance i w ramach tego partnerstwa wypuszczono na rynek już 3 kolekcje NFT związane z Portugalczykiem. Teraz kilku inwestorów pozwało piłkarza na kwotę 1 miliarda dolarów zarzucając mu naganiania na handel niezarejestrowanymi papierami wartościowymi w postaci różnych altcoinów na wspomnianej platformie. Panowie twierdzą, że gwiazda Al-Nassr tak naprawdę miała od początku na celu sprowadzenie na giełdę większej ilości użytkowników, którzy z marszu byli skazani na straty z dokonywanych inwestycji.

Kursy kryptowalut 29.11.2023reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.