Kurs tego altcoina jest najwyżej od kwietnia 2022 r., a ostatnio kupiło go 2600 wielorybów | Wiadomości | CrypS.

Kurs tego altcoina jest najwyżej od kwietnia 2022 r., a ostatnio kupiło go 2600 wielorybów

Filip Dzięciołowski
Wieloryby LINK

Chainlink to projekt z grona topowych altcoinów, który w ostatnim czasie notuje bardzo dynamiczny wzrost swojego kursu. W ciągu tego miesiąca aktywo to zdążyło odbić od swoich dołków cenowych o aż 57% i osiągnąć swój najwyższy poziom pod tym względem od 19 miesięcy. W listopadzie jego kapitalizacja rynkowa zwiększyła się o 2,2 miliarda USD.


Jak już chyba zauważono po sytuacji w większości segmentów rynku kryptowalut, hossa na nie zbliża się wielkimi krokami. Wiadomo, są takie projekty, które dzięki podniesionym nastrojom wśród inwestorów i powszechnej euforii wywołanej powrotem byków do tego sektora zaliczyły chwilowy wystrzał ceny, jednakże nie udało im się go uchronić przed korektą.

W przypadku tokena LINK od projektu Chainlink sytuacja wygląda jednak o wiele lepiej, bowiem wartość rynkowa tej kryptowaluty od kilku tygodni utrzymuje się na w miarę wysokim poziomie po tym, jak zaliczyła swój silny skok w ostatnim tygodniu października.

Co więcej, z danych on-chain wynika, że popyt na to aktywo absolutnie nie słabnie, a do tego stanu rzeczy swoją rękę (a może jednak płetwę?) przyłożyła zwiększona ilość wielorybów, która w ostatnim czasie akumuluje LINK w swoich portfelach.

Chainlink przechodzi właśnie super okres na rynku

Na tego altcoina od dłuższego czasu stawia topowy analityk z rynku cyfrowych aktywów, czyli Michaël van de Poppe, który już pod koniec września tego roku prognozował, że może on okazać się czarnym koniem nowej hossy. Na początku listopada informowaliśmy Was, że ostatnie tygodnie tylko niosły potwierdzenie słuszności tego, na co wskazywał wspomniany analityk.

Listopad dobiega końca, a LINK cały czas świetnie się trzyma mogąc pochwalić się wsparciem ze strony grubych graczy na rynku. W dniu 11 listopada kurs tego aktywa wyniósł 16,45 dolara, co jest najlepszym wynikiem od 4 kwietnia 2022 roku. Ponadto możemy tu mówić o skoku ceny o ponad 200% od momentu rozpoczęcia się 2023 roku.

I choć bykom nie udało się utrzymać na długo tego poziomu, bowiem kryptowaluta jest handlowana obecnie po cenie 14,78 dolara, to i tak jest to wyraz dobrej kondycji LINK. W ciągu ostatniego tygodnia kurs skoczył o 3%.

Możemy też założyć, że tendencja tego projektu na wykresie cenowym nadal będzie wzrostowa, bowiem aktywo jest w ostatnim czasie silnie skupowane przez wieloryby.

Zmasowany napływ grubych ryb

Sprawie w kwestii grubych ryb przyjrzał się bliżej inny topowy analityk z tego sektora, Ali Martinez.

Opublikował on wczoraj na X wpis, w którym podzielił się informacją, że w tym tygodniu padł tegoroczny rekord kupowania LINK przez wieloryby.

Ponad 2600 transakcji przekraczało 100 000 dolarów każda!

– podkreśla Ali.

Patrząc na to zjawisko z perspektywy psychologicznej, jest to na pewno motor napędowy dla pozostałych uczestników rynku, by inwestować w tego altcoina. Ponadto pod kątem technicznym tak silna akumulacja ze strony wielorybów prowadzi do zwiększenia płynności na rynku LINK. To wszystko wpływa pozytywnie na nastroje wśród entuzjastów tej kryptowaluty i może napędzać jego dalsze ruchy.

Wieloryby LINKreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.