Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [29.02.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [29.02.2024]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 29.02.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain z 29 lutego 2024 r.


Spis treści:


Te altcoiny będą drugim wyborem inwestorów po spadkach BTC – twierdzi znany trader

CEO BKCM LLC i analityk finansowy specjalizujący się w kryptowalutach zakłada, że bitcoin może niebawem doświadczyć korekty cenowej nawet do 30%. Prędzej czy później ta musi w końcu nastąpić, chociażby przez realizowanie zysków przez LTH. Wtedy to zarobieni traderzy zaczną przenosić swój kapitał do altcoinów, które w następstwie tego mogą ładnie wyskoczyć na swoich wykresach.

Czytaj więcej: Gdy bitcoin zacznie spadać, inwestorzy przeniosą kapitał do tych altcoinów – wskazuje Brian Kelly

Który z finfluencerów najbardziej nie trafił z ceną bitcoina? Sprawdziliśmy

Wiele osób w mediach próbuje nas przekonać do swojej racji dotyczącej tego, jak będzie zachowywać się kurs bitcoina w niedalekiej przyszłości. Jedni są aż nadto optymistami i rzucają liczbami z kosmosu, a inni twierdzą, że koniec bitcoina jest bliski. Wzięliśmy pod lupę kilku takich “ekspertów”, w tym dwóch z Polski, i zestawiliśmy ich prognozy ze stanem faktycznym na wykresie BTC. Pamiętajcie, by inwestując zawsze myśleć samodzielnie!.

Czytaj więcej: Czy wierzyć „ekspertom” w kwestii przewidywania cen bitcoina? Sprawdzamy!

Kolejna giełda kryptowalut okradziona. Wyprowadzono 100 mln USD

Luty okazał się czasem czarnej serii, jeśli chodzi o ataki na kryptowalutowe giełdy. To już trzecia tego typu sytuacja, o której informujemy Was w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Obrabowana platforma wyznaczyła nagrodę za pomoc w odzyskaniu środków i wskazała 17 adresów, do których przetransferowano skradzione fundusze.

Czytaj więcej: Giełda kryptowalut z Azji okradziona! Stracono bitcoiny o wartości 100 mln USD

Binance znów ma kłopoty.

Dwóch dyrektorów Binance przyleciało do Nigerii w sprawie konsultacji z lokalnym regulatorem. Tamtejsze organy nadzorcze twierdzą, że giełda wyprowadziła z kraju ponad 25 miliardów dolarów, które pochodziły z niezidentyfikowanych źródeł. Stosunki między władzami tego afrykańskiego państwa a rynkiem kryptowalut od lat pozostają bardzo napięte.

Czytaj więcej: Binance z kolejnymi kłopotami. Zatrzymano dwóch dyrektorów

Akcje MicroStrategy skoczyły o 100% w miesiąc. Spółka wśród 500 najlepszych firm w USA

Największy na świecie korporacyjny HODLer bitcoina notuje ostatnio świetne wyniki giełdowe. Firma, która niedawno ogłosiła swój rebranding kierując swoje działania stricte w stronę największej z kryptowalut, ma szansę dołączyć niedługo do indeksu S&P 500. Kolejny raz w ostatnim czasie otrzymujemy od tego przedsiębiorstwa dowód na to, że postawienie na bitcoina było strzałem w dziesiątkę.

Czytaj więcej: MicroStrategy zarobiło 1 mld USD na bitcoinie w 24h. Spółka jest bliska dołączenia do S&P 500

Rząd USA chce się pozbyć przejętych BTC, które skradziono z Bitfinex

Wygląda na to, że rząd Stanów Zjednoczonych wyczuł okazję, by zarobić i przymierza się do sprzedaży ogromnej ilości posiadanych bitcoinów, jakie przejęto od jednego z hackerów. Biorąc jednak pod uwagę sytuację na rynku kryptowalut, wątpliwe jest, by nawet pozbycie się tak sporej ilości coinów wpłynęło negatywnie na ich cenę.

Czytaj więcej: Bitcoin rośnie w kilka dni o 25%, a rząd USA przymierza się do sprzedaży BTC o wartości 922 mln USD

Na razie kupuje Wall Street, a ulica dopiero zacznie

Sprawdzają się prognozy, że to inwestorzy instytucjonalni popchną cenę bitcoina w kierunku nowego ATH i już za niebawem będziemy mieli potwierdzenie tego na wykresie cenowym. Wall Street stawia na spotowe ETF-y na BTC, do których spływa miliardowy kapitał, co przekłada się na wzrost ceny tej kryptowaluty. Niebawem więc i ulica zacznie inwestować, gdy przeciętny Kowalski z Nowakiem pojmą, że kryptowaluty jednak pozwalają nieźle zarobić.

Czytaj więcej: Popyt na bitcoina to coś więcej, niż „supertrend”. Analityk pisze o początku „manii na BTC”

Kursy kryptowalut 29.02.2024reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.