Bitcoin rośnie w kilka dni o 25%, a rząd USA przymierza się do sprzedaży BTC o wartości 922 mln USD | Wiadomości | CrypS.

Bitcoin rośnie w kilka dni o 25%, a rząd USA przymierza się do sprzedaży BTC o wartości 922 mln USD

Jacek Walewski
Bitcoin USA

Kurs bitcoina mocno rośnie. Wkrótce kłodę pod nogi inwestorów może jednak wrzucić rząd USA, który planuje chyba uwolnić na rynek coiny o wartości 922 mln USD.


  • Kurs bitcoina rośnie, tyle że wkrótce na giełdy mogą trafić BTC o wartości ok. 922 mln USD,
  • Wyprzedaż “swoich” BTC planuje rząd USA.

Kurs bitcoina załamie się przez rząd USA?

Jak wynika z danych Arkham Intelligence, rząd USA ruszył posiadane bitcoiny o wartości około 922 milionów USD. Znajdowały się one na dwóch portfelach kryptowalutowych. To środki przejęte w wyniku śledztwa dot. włamania na giełdę Bitfinex w 2016 roku.

Z jednego z portfeli najpierw przesłano 1 bitcoina. Miało to miejsce w środowe popołudnie czasu wschodniego. Był to chyba test, bowiem w ślad za samotnym coinem wysłano aż 2817 bitcoinów o wartości około 172,74 miliona USD. Środki te trafiły na inny adres. Nie jest jednak jasne do kogo należący. Podkreślmy to więc: nie jest pewne, że był to adres giełdy.

Także w środę z drugiego portfela przesłano najpierw 0,01 bitcoina, a potem 12 267 bitcoinów o wartości około 748,46 miliona USD. Łączna wartość bitcoinowych transferów z obu tych portfeli wyniosła około 922 milionów USD.

Media starały się dowiedzieć od Departamentu Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych, co oznaczają te ruchy i czy rząd planuje sprzedaż coinów na giełdach w USA. Portal The Block podał, że nie otrzymał żadnej odpowiedzi.

Bitcoiny i wielki włam

W obu portfelach znajdowały się bitcoiny, jakie służby skonfiskowały przestępcom, którzy w 2016 r. okradli Bitfinex.

W sierpniu 2023 r. zamieszana w sprawę raperka Heather Morgan, znana również jako „Razzlekhan”, wraz ze swoim mężem, Ilyą Lichtensteinem, przyznali się do tego, że zajmowali się praniem tych coinów, które wcześniej zostały ukradzione z Bitfinex. Nie udowodniono im jednak tego, że to oni stali za hackiem.

Departament Sprawiedliwości potwierdził w sierpniowym oświadczeniu, że posiada około 95 000 skradzionych bitcoinów.

Zauważmy jednak, że nawet gdyby rząd USA zrzucił na giełdy wszystkie te środki, przy obecnym popycie ze strony ETF-ów nie załamałoby to kursu BTC na długo. Możliwe, że mielibyśmy tylko korektę.

Bitcoin USAreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.