Popyt na bitcoina to coś więcej, niż "supertrend". Analityk pisze o początku "manii na BTC'' | Wiadomości | CrypS.

Popyt na bitcoina to coś więcej, niż “supertrend”. Analityk pisze o początku “manii na BTC”

Jacek Walewski
Boom na bitcoina

Bitcoin zbliża się do swojego ATH. Przebił 60 000 USD i odbił się dopiero od 64 000 USD. Jeden z traderów twierdzi, że rozpoczyna się “supertrend”.


  • Bitcoin dość szybko zbliża się do swojego ATH, czyli 69 000 USD,
  • Jeden z analityków przekonuje, że nie będzie to koniec blitzkriegu BTC,
  • Jego zdaniem na naszym oczach zaczyna się supertrend,

Supertrend na wykresie BTC

W poście na X trader TechDev udostępnił 7-tygodniowy wykres bitcoina, pokazujący wybicie powyżej poziomu „supertrendu”. Wskaźnik wyznacza obszary wsparcia i oporu. W przeszłości, jak zauważył trader, gwałtowne wzrosty cen następowały właśnie po przełamaniach poziomów oporu owego supertrendu.

 

Jeżeli przeszłość może być kluczem do przyszłości, wkrótce możemy z impetem przebić dotychczasowe ATH.

To najwięksi napędzają wzrosty

Co jednak napędza ów wzrost? Przede wszystkim zakupy emitentów jednostek ETF. Fidelity, BlackRock i inne fundusze typu spot bitcoina masowo kupują BTC w imieniu swoich klientów.

Jak wynika z danych Lookonchain, samo Fidelity kupiło już 4460 BTC o wartości ponad 254 milionów USD. W tym samym czasie BlackRock dodał do swojego ETF-owego skarbca 2051 BTC o wartości ponad 116 milionów USD, a Ark21 Shares 2394 BTC o wartości ponad 139 milionów USD.

Spójrzmy teraz na skalę zakupów ETF-ów globalnie. Od czasu zatwierdzenia tych funduszy przez SEC, co miało miejsce na początku tego roku, całkowita liczba BTC kupionych przez emitentów wyniosła już aż 746 361 BTC.

Jeżeli popyt na BTC ze strony instytucji będzie kontynuowany, kurs kryptowaluty będzie nadal mocno rósł. Mamy bowiem do czynienia z szokiem podażowym. Obecnie popyt na BTC jest większy niż podaż dostarczana przez górników. Do tego za niecałe dwa miesiące w sieci BTC zajdzie halving, który dodatkowo zmniejszy podaż nowych coinów. W pewnym momencie na giełdy kryptowalut wróci też “ulica”.

Kurs bitcoina

Dziś jeden bitcoin kosztuje nieco ponad 63 000 USD, co przekłada się na aż 10-procentowy skok ceny w skali doby i 22% wzrostu w skali 7 dni.

Ether ściga BTC. 1 ETH kosztuje 3469 USD, co oznacza 6% zysku od wczoraj i 16-proc. skok w skali tygodnia.

Boom na bitcoinareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.