MicroStrategy zarobiło 1 mld USD na bitcoinie w 24h. Spółka jest bliska dołączenia do S&P 500 | Wiadomości | CrypS.

MicroStrategy zarobiło 1 mld USD na bitcoinie w 24h. Spółka jest bliska dołączenia do S&P 500

Karolina Kropopek

Inwestycja w największą z kryptowalut okazała się dla giganta zajmującego się analityką biznesową bardzo opłacalna. Ostatnie wzrosty notowań akcji MSTR sprawiły, iż firma MicroStrategy wbiła się do elitarnego grona 500 największych amerykańskich przedsiębiorstw pod względem kapitalizacji rynkowej.


  • Z najnowszych danych wynika, że MicroStrategy przeskoczyło aż o 46 pozycji w ciągu jednego dnia w rankingu największych amerykańskich firm,
  • 29 lutego br. wspomniane przedsiębiorstwo uplasowało się na 427 pozycji pod względem kapitalizacji rynkowej.

Akcje MSTR zyskują na wartości

Widoczny skok wartości firmy MicroStrategy jest następstwem 5-dniowego okresu handlu, podczas którego akcje tej spółki doświadczyły silnego wzrostu aż o 45%. W efekcie po raz pierwszy od lutego 2021 r. ich cena przekroczyła próg 1 000 dol. To z kolei wzniosło kapitalizację rynkową tego przedsiębiorstwa do 16,76 miliarda dolarów. 

W chwili pisania tego tekstu cena akcji MSTR nieznacznie osunęła się do 984 dol. W ciągu ostatniej doby kurs wzrósł o ponad 2%. W ciągu ostatnich 30 dni ich wartość podniosła się o blisko 100%. 

mstr
Wykres MSTR. Źródło: tradingview.com

Ten imponujący wzrost MSTR może mieć ścisły związek z trwającym rajdem na bitcoinie. Największa z kryptowalut mocno zyskuje, w zakresie miesięcznym jej wartość zwiększyła się o ponad 40%. Z perspektywy ostatnich 12 miesięcy kurs BTC wzniósł się o ponad 150%.

Należy przypomnieć, że MicroStrategy to największy korporacyjny posiadacz bitcoina wśród spółek publicznych. Niedawno firma ta dodała kolejne 3 000 monet BTC do swojego portfela. Obecnie posiada ona w nim aż 193 000 BTC. Średnia cena, jaką spółka ta wydała na jednego bitcoina, wynosi 31 544 dol. Oznacza to, iż przy cenie BTC powyżej 60 tys. dol. znajduje się ona na mocnym plusie.  

MicroStrategy może dołączyć do S&P 500

Zdaniem analityków wspomniany kluczowy wzrost może doprowadzić do włączenia MicroStrategy do indeksu S&P 500. Warto nadmienić, że jest to kluczowy miernik amerykańskiego rynku akcji, który obejmuje 500 spółek. 

Aby zakwalifikować się do tej elity, MicroStrategy musi jednak spełnić kilka kluczowych kryteriów. Pierwszy z nich w postaci minimalnej kapitalizacji rynkowej przekraczającej 15,8 miliarda dol., został już spełniony. 

Obok wspomniana firma musi wykazywać dodatnie zyski za ostatnie 4 kwartały, a także zapewnić minimalny miesięczny wolumen obrotu na poziomie 250 tys. akcji w ciągu ostatnich 6 miesięcy.
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.