Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [28.06.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [28.06.2024]

Kursy kryptowalut 28.06.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i technologii blockchain z 28 czerwca 2024 r.


Spis treści:


ETF-y z dźwignią na akcje MicroStrategy. Najbardziej szalony fundusz w USA!

Temat akcji spółek giełdowych inwestujących w bitcoina to bardzo ciekawe przypadek. Jeśli chodzi o MicroStrategy, czyli największego na świecie HODLera tego aktywa, można śmiało mówić o sporej zmienności wynikającej z ich silnej korelacji z kursem bitcoina. Teraz firma T-Rex zapowiedziała powstanie dwóch ETF-ów dotyczących tychże. Jeśli ich start faktycznie dojdzie do skutku, to będzie ciekawie.

Czytaj więcej: Powstanie lewarowany ETF na akcje MicroStrategy! “Najbardziej zmienny fundusz w historii USA”

Trump wygrywa debatę z Bidenem. Czy ten wycofa się z kampanii wyborczej?

Joe Biden oraz Donald Trump starli się wczoraj w debacie politycznej organizowanej przez stację CNN. Jesteśmy w stanie wyciągnąć z niej jakieś wnioski i wskazać jej zwycięzcę? Zdecydowanie. Czy nie zabrakło dziwnych sytuacji? Oczywiście, że nie.

Czytaj więcej: Pierwsza debata Biden-Trump za nami! Co się działo i jak wpłynęła na sondaże?

3 rady od CEO Binance dot. inwestowania w kryptowaluty

Richard Teng, czyli następca Changpeng Zhao na stanowisku dyrektora generalnego Binance, podzielił się w tym tygodniu ze swoimi obserwatorami na X kilkoma wskazówkami dot. tego, jak poruszać się na rynku kryptowalut. Przedsiębiorca wspomniał o kilku bardzo istotnych kwestiach.

Czytaj więcej: CEO Binance ma 3 wskazówki dla młodych inwestorów kryptowalut

DeSo, czyli social media bez cenzury i z zachowaniem prywatności danych

Z mediów społecznościowych korzysta około 5 miliardów osób na całym świecie. Poza licznymi możliwościami, jakie nam oferują tego typu serwisy, również należy pamiętać o tym, co zabierają w zamian. Zdecentralizowane platformy social media (DeSo) stanowią natomiast odpowiedź na tego typu mankamenty i coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z nich. Które z nich cieszą się największą popularnością, jakie benefity oferują swoim użytkownikom, a także z jakimi wyzwaniami muszą się mierzyć podmioty z tego sektora?

Czytaj więcej: Czym są DeSo? Jak blockchain i AI zmieniają media społecznościowe

Płacenie bitcoinem stało się w przeciągu 2 lat sześciokrotnie droższe

Bitcoin ma sporo zalet, jak chociażby ograniczona podaż, zdecentralizowana sieć dająca wolność od cenzury itd. Chociaż globalna świadomość społeczna na jego temat jest coraz większa, a na aktywo to stawia coraz więcej gigantów z rynków kapitałowych, to wciąż pozostaje jednak kwestia stanowiąca problem. Opłaty transakcyjne, które w ciągu ostatnich dwóch lat mocno wzrosły i nie zapowiada się, by miało się to zmienić.

Czytaj więcej: Oto pięta achillesowa bitcoina, która daje przewagę dolarowi

Presja sprzedażowa u górników BTC to mit. Dane wskazują na brak niepokoju

Kurs bitcoina po halvingu w dalszym ciągu nie może wyrwać się z niedźwiedzi szponów, co z jednej strony powinno martwić jego górników. W końcu po 20 kwietnia poziom ich wynagrodzenia za każdy nowo wydobyty blok jest zredukowany o 50%. Jednakże w dalszym ciągu nie widać oznak niepokoju ze strony branży miningowej w postaci sprzedaży ich monet. Podmioty z tego sektora całkiem sprawnie sobie radzą w okresie stagnacji na rynku.

Inflacja w USA za maj znów pozytywnie zaskoczyła

Inflacja bazowa w Stanach Zjednoczonych kolejny raz okazała się niższa niż zakładali ekonomiści. Jedna z urzędniczek amerykańskiej Rezerwy Federalnej (Fed) przekazała, że odczyty za maj są dobrym sygnałem. Pozostaje więc pytanie, czy Jerome Powell obniży stopy procentowe na jesień?

Kursy kryptowalut 28.06.2024reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.