Powstanie lewarowany ETF na akcje MicroStrategy! "Najbardziej zmienny fundusz w historii USA" | Wiadomości | CrypS.

Powstanie lewarowany ETF na akcje MicroStrategy! “Najbardziej zmienny fundusz w historii USA”

Michael Saylor założyciel MicroStrategy

Akcje producenta oprogramowania analitycznego utrzymują dużą korelację z wartością rynkową bitcoina. Powodem jest miliardowy kapitał posiadany przez MicroStrategy w BTC. Ten natomiast w dalszym ciągu jest uznawany na niestabilne aktywo. Teraz firma T-Rex złożyła u SEC wniosek o utworzenie funduszu giełdowego (ETF) na długą oraz krótką pozycję w stosunku do MSTR.


  • T-Rex planuje uruchomić lewarowy fundusz z dwukrotną dźwignią dot. długich i krótki pozycji na akcje MicroStrategy,
  • Analityk Bloomberga skomentował te doniesienia twierdząc, że będzie to najbardziej zmienny fundusz w historii USA.

ETF na MicroStrategy – szansa na ogromny zarobek

Amerykańskie fundusze giełdowe posiadają w swojej ofercie różne perełki.

Na myśl w pierwszej kolejności przyszedł mi fundusz Inverse Cramer Tracker ETF, za pośrednictwem którego inwestorzy obstawiali na zmiany ceny akcji w absolutnie przeciwnym kierunku niż to, co prognozował niesławny prezenter telewizyjny Jim Cramer.

Prowadzący programu “Mad Money” wielokrotnie popisał się bardzo nietrafionymi poradami inwestycyjnymi i jeżeli ktoś poszedł za jego głosem w kwestii BTC, teraz zapewne pluje sobie w brodę i wyklina pod nosem jego osobę.

Swoją drogą pod koniec pierwszej połowy maja tego roku Cramer sugerował, że akcje firmy MicroStrategy – MSTR – nie mają już szans wzbić się powyżej ówczesnych poziomów i ogólnie lepiej jest ich nie kupować.

Pisałem wtedy ironicznie, że to zapowiedź ich kolejnych wzrostów i jak widać z poniższego wykresu, jakaś racja w tym była:

Akcje MicroStrategy na giełdzie Nasdaq. Źródło: TradingView

Oczywiście nie brakuje i takich osób, które nie wierzą w długoterminowy sukces inwestowania MicroStrategy w bitcoina oraz przełożenia się tego na akcje firmy na giełdzie.

Dlatego właśnie firma od usług finansowych – T-Rex Group – złożyła u amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wniosek o powstanie odwróconego lewarowanego ETF-a dot. tych instrumentów finansowych.

Jak napisano w złożonych dokumentach, fundusz o nazwie T-Rex 2X Long MSTR Daily Target ETF ma docelowo generować 200% dziennej wydajności MicroStrategy.

Emitent złożył również drugi wniosek w sprawie ETF-a, dzięki któremu inwestorzy mogliby zająć dwukrotnie odwróconą pozycję na akcje MSTR. Co za tym idzie, oba te instrumenty finansowe byłyby lewarowaną długą lub krótką pozycją na bitcoinie.

Faktem jest to, że akcje MSTR są bardzo mocno powiązane z tym, co dzieje się z kursem cyfrowego złota, a te potrafi zaliczać dynamiczne wystrzały jak i spore spadki na swoim wykresie.

Analityk Bloomberg ETF – Eric Balchunas – stwierdził w opublikowanym na X wpisie, że te fundusze będą prawdopodobnie będą “najbardziej zmiennymi ETF-ami, jakie kiedykolwiek widziano w USA, z 20-krotnie większą zmiennością niż SPX”.

Michael Saylor założyciel MicroStrategyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.