Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [28.05.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [28.05.2024]

Kursy kryptowalut 28.05.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i technologii blockchain z 28 maja 2024 r.


Spis treści:


Rezerwa Federalna do wymiany. Trump ma szalony pomysł

Donald Trump szykuje w USA rewolucję, która rozpocznie się po jego potencjalnym zwycięstwie w listopadowych wyborach. Polityk planuje wprowadzić znaczące zmiany w strukturach władzy monetarnej, co odbiłoby się na amerykańskiej gospodarce. A to skutkowałoby pojawieniem się ogromnej szansy dla bitcoina i całego rynku kryptowalut.

Czytaj więcej: Trump może napędzić kurs bitcoina w zupełnie inny sposób niż myślimy

O tym musisz pamiętać, gdy skończy się hossa na bitcoina

Nic, co dobre, nie może trwać wiecznie. W pewnym momencie dominacja na rynku bitcoina znów zostanie przejęta przez niedźwiedzie. Co wtedy? Jak przygotować swój portfel inwestycyjny pod kolejną bessę? Co, jeśli nie kryptowaluty? Trochę historii i kilka protipów, które mogą się kiedyś przydać.

Czytaj więcej: Kiedy koniec hossy na bitcoina? Jak się na to przygotować?

Nowe informacje w sprawie BTC, które mają wrócić do klientów Mt.Gox

Kryptowaluty pochodzące z legendarnej, niedziałającej już od dekady giełdy Mt. Gox, zostały pierwszy raz od 5 lat przeniesione na nowy adres. W jednym miejscu skonsolidowano środki o wartości blisko 10 miliardów dolarów. Otrzymaliśmy już oficjalne oświadczenie w tej sprawie.

Czytaj więcej: Bitcoiny warte 9,8 mld USD z Mt. Gox przeniesione na nowy adres. Były CEO giełdy komentuje sytuację

Sieć Ethereum okazuje się przechowywać przerażające wiadomości

Blockchain Ethereum okazuje się być skarbnicą najróżniejszych wiadomości, które na przestrzeni lat były przesyłane za jego pośrednictwem. Pewien analityk przeszukał ich aż 1,5 miliona i dokopał się do bardzo zróżnicowanych treści. Niektóre to pozytywne historie, a inne natomiast dość creepy sytuacje lub ludzkie dramaty.

Czytaj więcej: Sieć Ethereum zawiera multum wiadomości dot. ludzkich dramatów

Bitget przeżywa intensywny czas. Giełda szybko rośnie w siłę

Co tam nowego u Bitget? Giełda pnie się po kolejnych szczeblach, by wbić się do czołówki na rynku kryptowalut i już teraz może pochwalić się kilkoma sukcesami. Najnowsze dane wskazują na to, że traderzy coraz częściej decydują się na korzystanie z usług tej platformy.

Czytaj więcej: Wolumen obrotu kontraktami futures na Bitget wzrósł o 146%

Nie tylko Bankman-Fried. Kolejny dyrektor FTX idzie siedzieć

Długa odsiadka SBFa trwa już od jakiegoś czasu, ale nie oznacza to zamknięcia sprawy oszustwa, które doprowadziło do upadku FTX. Wspólnicy Bankmana-Frieda, których ten wciągnął w swój spisek, mimo pójścia potem na współpracę z władzami, również są obciążeni poważnymi zarzutami.

Memecoin, którego kod napisał ChatGPT, wykręca niesamowite liczby

Pewien cyfrowy artysta w zeszłym roku poprosił ChatGPT o pomoc w stworzeniu nowego memecoina na rynku kryptowalut. Jeszcze w marcu br. jego całkowity marketcap wynosił  27 milionów dolarów. Obecnie jest to ponad 600 milionów dolarów, a twórca tokena mówi, co stanowi o jego sile.

Kursy kryptowalut 28.05.2024reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.