Sieć Ethereum zawiera multum wiadomości dot. ludzkich dramatów | Wiadomości | CrypS.

Sieć Ethereum zawiera multum wiadomości dot. ludzkich dramatów

Ethereum

W sieci Ethereum można znaleźć różne wiadomości. Nierzadko to scenariusze na dramaty, thrillery, a może nawet horrory.


  • Croissant ETH, analityk branżowy, przeanalizował 1,5 mln wiadomości, jakie są zapisane na blockchainie Ethereum,
  • W wiadomościach są zawarte nierzadko przerażające historie.

Wiadomości w sieci Ethereum

Ethereum to nie tylko sieć płatnicza. Za jej pomocą można też przesyłać wiadomości.

Croissant ETH, analityk branżowy, jak sam twierdzi na X, „przeszukał ponad 1,5 miliona wiadomości na blockchainie Ethereum”.

Co znalazł? Np. w jednej z wiadomości ktoś kontaktował się ze swoją byłą miłością.

Czuję się trochę żałośnie, kontaktując się z tobą w ten sposób, ale co mogę zrobić

– pytał retorycznie autor wiadomości.

Każda chwila, odkąd mnie zablokowałaś, wydawała się wiecznością, gdy czekam, aż, mam nadzieję, odblokujesz mnie i wyślesz mi wiadomość […] Czy możesz dać mi drugą szansę?

– pytał dalej. Trzeba przyznać, że trochę desperackie zachowanie.

Poznajemy też historię wdowy, która twierdzi, że otrzymała 500 000 USD w postaci wrapped etheru (wETH) od swojego niedawno zmarłego męża, ale przypadkowo przelała środki na zły adres. Prosiła o zwrot środków.

Proszę, proszę, zwróćcie nam pieniądze! Wiem, że w głębi duszy jesteś dobrym człowiekiem. Wiem, że twoja dusza jest dobra

– błagała nieszczęsna kobieta.

Inna ofiara, mężczyzna, który twierdził, że nie może spojrzeć żonie w oczy i powiedzieć jej, co się stało, błagał oszusta, który go okradł, by oddał jego ethery.

W przeciwnym razie moje życie będzie zrujnowane

– dodał.

Inni postanowili wykorzystać blockchain Ethereum, by otworzyć się przed ludźmi i opisać tragiczne wydarzenia z ich życia. Jedna osoba twierdziła, że została porwana, torturowana i poddana praniu mózgu.

Pozytywne historie

Nie wszystkie przeanalizowane wiadomości to opisy zbrodni i kradzieży. Np. jeden wieloryb kryptowalutowy przekazał komuś 0,5 etheru – wartego wówczas 965 USD – by pomóc choremu dziecku.

Pamiętajmy też, że wiadomości przesyłane za pomocą Ethereum, które są do odczytania za pomocą Etherscan, są jednak też wykorzystywane przez przestępców.

Jeżeli np. otrzymasz jakiś token albo NFT, a potem wiadomość z podejrzanym linkiem (właśnie za pomocą sieci Ethereum), miej się na baczności. Hakerzy lubią w ten sposób okradać swoje ofiary, przesyłając im linki z wirusem.

Ethereumreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.