Bitcoiny warte 9,8 mld USD z Mt. Gox przeniesione na nowy adres. Były CEO giełdy komentuje sytuację | Wiadomości | CrypS.

Bitcoiny warte 9,8 mld USD z Mt. Gox przeniesione na nowy adres. Były CEO giełdy komentuje sytuację

Bitcoin Mt. Gox

Oczy społeczności kryptowalut zwróciły się dziś w stronę portfela, do którego wpłynęło łącznie 141 686 bitcoinów o wartości blisko 10 miliardów dolarów. Są to środki, które po ponad dekadzie mają wrócić do klientów upadłej giełdy Mt. Gox.


  • Kryptowaluty warte 9,8 miliarda dolarów zostały skonsolidowane w jednym miejscu po przetransferowaniu je na adres oznaczony jako “1Jbez”,
  • Pochodzą one z legendarnej giełdy Mt.Gox, która upadła w lutym 2014 roku w następstwie ogromnego skoku hackerskiego.
  • Dzisiejszą sytuację skomentował syndyk upadłościowy oraz były CEO i założyciel niedziałającej platformy, czyli Mark Karpeles

Kryptowaluty w Mt. Gox znów na językach społeczności

Powraca temat miliardów dolarów w kryptowalutach BTC oraz BCH, które po latach mają zostać zwrócone klientom niedziałającej od lutego 2014 roku giełdy Mt. Gox. Dziś rano cyfrowe aktywa o wartości 9,8 miliarda dolarów, które znajdowały się w różnych cold walletach, zostały skumulowane na jednym adresie.

Wiele osób wyrażało niepokój w mediach społecznościowych w związku z tą sytuacją. Niektórzy wierzyciele mogli pomyśleć, że ich bitcoiny zostały ponownie wykradzione spod opieki syndyka i już ich nie odzyskają. Na szczęście nie ma co panikować, bowiem wszystko jest w porządku.

Nobuaki Kobayashi, czyli powiernik upadłej giełdy, który odpowiada za nadzór procesu spłaty poszkodowanych inwestorów, opublikował oficjalne oświadczenie w następstwie pojawieniu się informacji o przeniesieniu środków.

Jak wyjaśniono, tokeny bitcoina oraz bitcoin cash mają zostać planowo rozdzielone pomiędzy wierzycieli, którzy kwalifikują się do odbioru tych środków. Przeniesienie tych środków stanowiło kolejny krok w procesie rozliczeniowym.

Dodano, że wierzyciele otrzymają środki w zależności od ich preferencji wobec formy rozliczenia.

Do wyboru mają BTC, BCH lub fiaty. Jak podkreślono, dotychczas nie doszło do sprzedaży ani jednej sztuki bitcoina ani bitcoin cash w ramach spłaty wierzycieli, którzy zdecydowali się otrzymać zwrot w walutach fiducjarnych.

To jest kwestia, która od dawna budzi niepokój rynku, że powrót na niego miliardów dolarów w bitcoinie doprowadzi do znacznego obniżenia kursu króla kryptowalut.

Tak się raczej jednak nie powinno stać, co wyjaśnialiśmy w tym artykule. 

Były CEO giełdy zabiera głos

Założyciel oraz były dyrektor generalny Mt. Gox – Mark Karpeles – odniósł się do sytuacji we wpisie na X. Napisał, że dzisiejszy transfer bitcoinów, które pochodziły z jego giełdy, stanowił po prostu część procesu ich dystrybucji.

We wrześniu 2023 roku pojawiła się oficjalna informacja dot. kolejnego opóźnienia ostatecznej spłaty wszystkich użytkowników.

Deadline wyznaczono na dzień 31 października 2024 roku. Nie wykluczone, że po raz kolejny jednak data zostanie przesunięta w czasie.

Już niektóre osoby zdążyły otrzymać przelewy we fiatach od syndyka, jednakże to były dość niskie kwoty.

Bitcoin Mt. Goxreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.