Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [26.03.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [26.03.2024]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 26.03.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain z 26 marca 2024 r.


Spis treści:


Vitalik Buterin poleca inną platformę zamiast X

Vitalik Buterin obraził się na X i korzysta od niedawna z innej platformy społecznościowej. Prawdą jest to, że serwis Elona Muska boryka się wciąż z (przynajmniej) jednym problemem, który jest dla wielu użytkowników bardzo irytującą sprawą. Sam twórca Ethereum w zeszłym tygodniu mówił o tym, co go wkurza w X i dlaczego wybrał alternatywne medium.

Czytaj więcej: Elon Musk pyta o Vitalika Buterina. Programista wybrał inną platformę niż X i wzywa do jej obserwowania

SEC znów uderza w Ripple

Amerykańskie przedsiębiorstwo w dalszym ciągu ma problem z Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Instytucja, na czele której stoi Gary Gensler, nie odpuszcza emitentowi XRP mimo werdyktu sędzi Torres i domaga się miliardowej kary dla tego przedsiębiorstwa. CEO oraz CSO Ripple opublikowali stanowcze komunikaty w tej sprawie.

Czytaj więcej: Ripple grozi miliardowa kara. ”Chcą nas zastraszyć” – komentuje prawnik firmy

Ta hossa może być krótsza niż myślisz

James Check z Glassnode porównał obecną sytuację na rynku bitcoina do tego, co działo się w poprzednim cyklu, gdy dominacja należała do byków. Analityk przedstawił kilka cennych obserwacji, które dla wielu mogą stanowić nie lada zaskoczenie.

Czytaj więcej: W którym momencie hossy jest rynek kryptowalut? Analityk Glassnode zaskakuje

Nowy memecoin zrobił w 2h z pewnego tradera milionera

Szaleństwo memecoinów trwa w najlepsze. Nowy token wybijany na blockchainie Solany, zaliczył w 2h skok o 225x i został już wylistowany na jednej ze scentralizowanych giełd. Pewien inwestor dzięki temu zamienił 35 000 USD na 8,9 mln USD!

Czytaj więcej: Wieloryb kupuje młodego memecoina za 35 000 USD i zarabia w 2 godziny ponad 8,9 miliona USD

Kryptowaluty związane z tokenizacją mocno w górę

Cyfrowe aktywa powiązane z sektorem tokenizacji zaliczyły w ostatnich dniach spore wzrosty na swoich wykresach cenowych. Jedynie segment memecoinów mógł pochwalić się lepszymi wynikami w ciągu ostatniego tygodnia. Eksperci prognozują, że branża związana z tokenizacją aktywów rzeczywistych (RWA) do 2030 roku będzie warta aż… 10 bilionów dolarów.

Czytaj więcej: Segment kryptowalut RWA wzrósł w tydzień o 81%. Te tokeny zaliczyły największe skoki kursu

Joe Boden – token śmieszkujący z prezydenta USA robi furorę

Nie zapowiada się raczej na to, by Joe Biden został zapamiętany przez społeczność kryptowalut jako prezydent budzący ich sympatię. Jednakże memy i śmieszki z amerykańskiego polityka, który do najmłodszych już nie należy, cieszą się w tym środowisku sporą popularnością. Niedawno na rynku memicznych tokenów pojawił się projekt, który oficjalnie nic wspólnego z rywalem Trumpa nie ma, ale wiadomo przecież jak jest. W ciągu ostatnich 3 tygodni jego wartość skoczyła o prawie 100%, a dziś pojawił się na topowej giełdzie.

Kursy kryptowalut 26.03.2024reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.