W którym momencie hossy jest rynek kryptowalut? Analityk Glassnode zaskakuje | Wiadomości | CrypS.

W którym momencie hossy jest rynek kryptowalut? Analityk Glassnode zaskakuje

Jacek Walewski

Jak podaje Glassnode, obecna hossa bitcoina nie rozwija się podobnie jak poprzednie. Czy więc zakończy się wcześniej, niż wielu zakłada?


  • Ekspert Glassnode sugeruje, że koniec hossy zbliża się wielkimi krokami,
  • Porównuje to, co dzieje się dziś na rynku, z tym, co miało miejsce w czasie poprzednich cykli.

Glassnode pisze o obecnej hossie

Główny analityk Glassnode, James Check, zaprezentował wykres porównujący obecną akcję cenową bitcoina (BTC) z akcją cenową z poprzednich cykli.

Według pomiarów Checka bitcoin faktycznie znajduje się na wykresie w podobnym miejscu co w grudniu 2020 r. Wtedy bowiem bitcoin przebił ATH z poprzedniego cyklu. To samo dokonał przecież teraz – w marcu! Czy więc istnieje ryzyko, że hossa skończy się wcześniej?

Bitcoin znajduje się dzisiaj w takiej oto sytuacji: około 35 miesięcy po osiągnięciu szczytu w kwietniu 2021 r., jego kurs doleciał do nowego ATH – ok. 74 000 USD. W zeszłym tygodniu doszło do korekty, gdy hodlerzy zaczęli wyprzedaż, co przypominało z kolei spadki cen o 20–30% z poprzednich cykli. Tyle że teraz korekta ta była płytsza i nie przekroczyła 20%.

Technicznie rzecz biorąc, cena bitcoina osiągnęła najwyższy poziom w listopadzie 2021 roku (69 000 USD). Jednak Glassnode uważa, że prawdziwy „szczyt” BTC miał miejsce w kwietniu 2021 r. To wtedy hodlerzy zaczęli masowo sprzedawać swoje coiny. Teraz znów zachodzi to zjawisko. Po prostu grupa długoterminowych inwestorów pozbywa się swoich BTC krótko po przebiciu ATH z poprzedniego cyklu.

Co gorsza, według analityka nawet „krewetki”, czyli inwestorzy posiadający mniej niż 1 BTC, zaczynają sprzedawać swoje coiny.

Czy zbliża się koniec hossy?

Czy więc już wkrótce hossa się zakończy? Niekoniecznie. Sam ekspert Glassnode napisał, że obecny cykl jest jednym z „najsolidniejszych” rynków byka w historii. On sam przewiduje, że pod jego koniec bitcoin osiągnie cenę 250 000 USD.

Do tego to, co opisałem powyżej – wyprzedaż hodlerów po przebiciu ATH – jest naturalnym zjawiskiem. Po prostu doświadczeni inwestorzy lubią wychodzić z rynku ratami. Właściwie cieszyć powinno nas to, że tym razem ich wyprzedaż była taka płytka.

Do tego pamiętajmy, że na rynku nie ma jeszcze „ulicy”. Sugerują to dane z Google Trends i to, że nadal nikt ze znajomych autora tych słów nie zadzwonił do niego jeszcze z pytaniem, „a jak kupuje się tego bitcoina”. Nie wspominając o taksówkarzach chwalących się swoją nową „inwestycją życia”.
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.