Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [25.10.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [25.10.2023]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 25.10.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 25 października 2023 roku.


Spis treści:


Podaż etheru na giełdach jest najniżej od początku kryptowaluty

Wskaźniki związane z etherem wskazują na to, że inwestorzy szykują się na powrót byków na ten rynek. Kurs kryptowaluty znajduje się obecnie najwyżej od sierpnia, jednakże to ilość tokenów na CEX-ach stanowi dowód na to, że wieloryby szykują się na hossę.

Czytaj więcej: Kurs etheru najwyżej od sierpnia, ale to inne dane powinny ucieszyć inwestorów

To nie ETF-y napędzają wzrost bitcoina, a wojna?

Były CEO BitMEX twierdzi, że ostatnie wzrosty na wykresie bitcoina należy przypisać innym czynnikom niż oczekiwanie na zatwierdzenie ETF-ów na tę kryptowalutę przez SEC. Jak to ma w zwyczaju Hayes, przedstawił ciąg przyczynowo skutkowy, który może doprowadzić kurs pierwszej kryptowaluty do poziomu 1 mln dolarów.

Czytaj więcej: To obawy przed wojną i jej następstwami wybiły kurs bitcoina – twierdzi Arthur Hayes

Powstały pierwsze cyfrowe obligacje na blockchainie

100 mln euro w cyfrowych obligacjach zostało wyemitowanych za pośrednictwem technologii blockchain. Jest to pionierski, a zarazem kluczowy ruch potwierdzający, że adopcja rozwiązania opartego na rozproszonym rejestrze danych postępuje.

Czytaj więcej: Przełomowy moment w historii blockchaina. Bank światowy emituje cyfrowe obligacje

Pierwsza awaria Binance od lat

Dowodzona przez Changpeng Zhao giełda kryptowalut przez kilka godzin miała dziś problem z przetwarzaniem wypłat ze swojej platformy. To pierwsza taka sytuacja od 2 lat, jednakże wcześniejsza awaria trwała zaledwie 25 minut, a w tym przypadku deweloperzy potrzebowali więcej czasu, by przywrócić system do normalności. Ciekawe jest to, że do tego incydentu doszło dzień po tym, jak wolumen obrotu na wszystkich giełdach wyniósł 10 miliardów dolarów.

Czytaj więcej: Awaria systemu Binance. Giełda doświadczyła problemu z wypłatami środków

Komu zależy na uśmiercaniu bitcoina?

Im wyżej jesteś, tym bardziej próbują Cię ściągnąć w dół. Będąc liderem w danym sektorze trzeba być również gotowym na zalew negatywnej prasy, gdy zdarzy nam się potknięcie. Taka sytuacja ma miejsce chociażby w przypadku bitcoina, gdy tylko jego kurs doświadczy pewnej korekty. Jeśli śledzicie ten rynek, to zapewne już nie raz spotkaliście się z nekrologami króla kryptowalut. Zaskakujące może jednak okazać się, które serwisy i w jakich ilościach pisały o końcu bitcoina.

Czytaj więcej: Śmierć bitcoina jest trendy? Te serwisy próbowały pogrzebać go najwięcej razy

FTX rozmawia z inwestorami w sprawie reaktywacji

W czasie, gdy proces Sama Bankmana-Frieda powoli zaczyna zbliżać się do półmetka, to założona przez niego giełda próbuje znów stanąć na nogi po zeszłorocznym upadku. W grudniu ma zapaść decyzja co do dalszego kierunku działań firmy. Możliwe, że zostanie ona sprzedana pewnym podmiotom, a może wesprą oni ją swoim kapitałem, by reaktywować legendarną giełdę kryptowalut.

Źródło: Bloomberg

Pojawienie się BlackRock na DTCC jeszcze nic nie znaczy

Cały szał związany ETF-em na cenę spot bitcoina od BlackRock wybuchł na nowo, gdy w poniedziałek odkryto, że ticker firmy pojawił się na giełdzie depozytowej Trust & Clearing Corporation (DTCC). Okazało się jednak, że widnieje on tam już od sierpnia, jednakże nikt nie zwrócił wcześniej na to uwagi. Teraz jeden z analityków Bloomberg ETF wyjaśnia, że sama obecność symbolu danego funduszu nie świadczy o tym, że na pewno wejście on w życie.

Źródło: Reuters

Kursy kryptowalut 25.10.2023reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.