Awaria systemu Binance. Giełda doświadczyła problemu z wypłatami środków | Wiadomości | CrypS.

Awaria systemu Binance. Giełda doświadczyła problemu z wypłatami środków

Karolina Kropopek
CEO Binance

Po tym, jak we wtorek dzienny wolumen handlu wirtualnymi walutami mocno wzrósł na wielu platformach, osiągając poziom niewidziany od czasu upadku FTX z listopada 2022 r., czołowa giełda doświadczyła problemów technicznych.


Binance poinformował o awarii obejmującej swoim zasięgiem wypłaty kryptowalut ponad godzinę temu. Należy dodać, iż do tej pory została ona naprawiona.

Binance z awarią wypłat kryptowalut

Zgodnie z oficjalnym postem zamieszczonym na platformie X (dawnym Twitterze) wypłaty wirtualnych walut na Binance były chwilowo niedostępne. Jednocześnie zespół stojący za tą giełdą podkreślił, iż wszystkie środki klientów są bezpieczne, a wypłaty w walutach fiducjarnych działają normalnie.

Problemy techniczne zwykle niepokoją użytkowników wirtualnych walut trzymających swoje aktywa na platformach handlowych. Historia pokazała im, że nawet giełda ciesząca się wysoką renomą może upaść.

W tym przypadku jednak problem został bardzo szybko rozwiązany. Dyrektor generalny Binance – Changpeng Zhao – nieco bardziej rozwinął temat wyjaśniając, iż usterka dotyczyła problemów technicznych z usługą oprogramowania pośredniego wpływającą na wypłaty.

Zbliżone problemy po raz ostatni miały miejsce na Binance w 2021 r. Przedsiębiorstwo to powoływało się wówczas na duże zaległości wytworzone poprzez przerwę w dostawie prądu, która trwała około 25 minut.

Mocny wzrost na BTC

Wzmożona aktywność na giełdach kryptowlaut ma związek głównie z czołową wirtualną walutą – bitcoinem. Jego kurs doznał widocznego ożywienia w ciągu ostatnich 7 dni. Cena BTC znajduje się obecnie w pobliżu linii 34,3 tys. dol., co oznacza ponad 20% zmianę wartości w zakresie tygodniowym.

Aktualnie wśród inwestorów panują pozytywne emocje, a eksperci zaczęli znów przedstawiać optymistyczne prognozy dla tej wirtualnej waluty. Możliwość dalszych wzrostów na jej wykresie wiążą oni z potencjalnym wybuchem globalnego konfliktu zbrojnego. Znaczenie mają dla tych także zapowiedzi dot. wydania zielonego światła dla bitcoinowych ETF-ów dla rynku spot na terenie Stanów Zjednoczonych, a także zbliżający się Halving.

CEO Binancereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.