Kurs etheru najwyżej od sierpnia, ale to inne dane powinny ucieszyć inwestorów | Wiadomości | CrypS.

Kurs etheru najwyżej od sierpnia, ale to inne dane powinny ucieszyć inwestorów

Filip Dzięciołowski
Ethereum

Wraz ze wzrostem kursu bitcoina na północ kierują się także altcoiny, na czele których stoi oczywiście ether. Druga największa kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej osiągnęła najwyższy poziom cenowy od pierwszej połowy sierpnia. Jednakże to inne wskaźniki sugerują, że inwestorzy wyczekują powrotu byków na ten rynek. 


Dziś za jeden ether należy zapłacić 1797 dolarów. Wczoraj cena tego aktywa znalazła się na poziomie ponad 1850 dolarów, co oznacza jego najwyższy wynik od 8 sierpnia tego roku. W skali miesiąca kryptowaluta odnotowała skok ceny o 16%.

Kurs etheru na giełdzie Binance. Źródło: TradingView

Nie jest to jednak pułap, którego nie się podnieść jeszcze wyżej, bowiem jak widać na powyższym wykresie, kurs etheru w tym roku zdołał wzbić się nieco ponad poziomu 2100 dolarów. To co, jest jednak intrygujące, to ilość tej kryptowaluty na giełdach. A ta obecnie jest najmniejsza od samego startu ETH, czyli końca lipca 2015 roku.

Podaż etheru na giełdach jest najniższa od 8 lat

Dziś platforma specjalizująca się w gromadzeniu danych z sektora kryptowalut – Santiment – poinformowała, że podaż ETH na scentralizowanych giełdach jest najniższa o czasu startu tego aktywa, czyli od 30 lipca 2015 roku.

Co oznacza powyższe? Przede wszystkim jest to wyraz tego, że traderzy stawiają bardziej na akumulację tego zasobu w swoich walletach, niż na jego sprzedaż. To pierwszy znak świadczący, że wyczekują nadejścia hossy, która wybije kurs etheru do poziomów z 2021 roku, a nawet i wyżej.

Na dany moment ilość ETH na CEX-ach wynosi 8,41% jego ogólnej podaży w obiegu. Co więcej, wskaźnik wycofywania się wielorybów z tego typu platform jest najwyższy od sześciu miesięcy, czyli właśnie okresu, gdy kryptowaluta była najdroższa w 2023 roku.

Santiment przekazał również, że wczoraj odnotowano transakcje wśród wielorybów ETH na poziomie 56 070 monet tego aktywa. Mowa tu o wartości 98,06 mln dolarów przy obecnych kursach.

Wszystko wskazuje więc, że i rynek etheru szykuje się powrót dominacji byków.

Ethereumreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.