Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [25.08.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [25.08.2023]

Kursy kryptowalut 25.08.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 25 sierpnia 2023 roku.


Spis treści:


Wieloryb XRP przenosi miliony tokenów na giełdę

Jeden z większych posiadaczy kryptowaluty projektu Ripple wyraźnie przymierza się do sprzedania swoich aktywów. W ostatnim czasie odnotowano, że przetransferował swoje tokeny XRP na dwie giełdy, co sugeruje chęć ich pozbycia się ich. Łączna wartość cyfrowych monet, jakie przesłał na dwie platformy, wynosi ponad 15 mln dolarów. Czy kurs XRP niedługo zanurkuje?

Czytaj więcej: Kurs XRP lada moment zacznie spadać? Ten wieloryb wysyła tokeny o wartości 15 mln USD na giełdę

Twórcy Magnate Finance dokonali rug pulla 

Kryptowalutowy pożyczkodawca, którego protokół działał w oparciu o blockchain Base, okazał się kolejnym SCAMem. Jego twórcy wyczyścili dokładnie wszystkie informacje na swoich kanałach społecznościowych i zniknęli ze środkami klientów. Mowa tutaj o kwocie 6,4 mln dolarów. Okazuje się, że to nie pierwsza taka sytuacja z udziałem zamieszanych w to osób.

Czytaj więcej: Kryptowalutowy pożyczkodawca nagle znika z milionami dolarów. PeckShield wskazuje na rug pull

Dane wierzycieli upadłych firm trafiły w niepowołane ręce

Podmioty oczekujące na spłatę należności ze strony FTX oraz BlockFi mają kolejny powód do zmartwień. Jak poinformowano, firma Kroll będąca w posiadaniu ich danych padła ofiarą ataku hakerskiego i wiele informacji odnośnie wierzycieli upadłych podmiotów trafiło w ręce cyberprzestępców. Osoby te są teraz szczególnie narażone na ataki phishingowe.

Czytaj więcej: Wykradziono dane wierzycieli BlockFi oraz FTX. Może dojść do wielu ataków phishingowych

Były pracownik Worldcoin odradza udziału w projekcie

Nowe przedsięwzięcie Sama Altmana cieszy się sporym zainteresowaniem na całym świecie. Również jednak projekt jest sondowany przez władze w wielu państwach pod względem zgodności z przepisami. Wokół Worldcoina krąży wiele wątpliwości w temacie bezpieczeństwa danych użytkowników, którzy zdecydowali się przystąpić do tego programu. Teraz były pracownik firmy ostrzega wszystkich, by trzymać się z dala od tematu, bowiem regulatorzy mają ponoć wiele racji w tym, że projekt nie działa zgodnie z tym, co deklarują jego twórcy.

Czytaj więcej: Pracował dla Worldcoina. Teraz ostrzega przed projektem

Działalność botów (MEV) na Friend.tech

Niedawno odpalona zdecentralizowana platforma społecznościowa Friend.tech od samego początku budzi wiele kontrowersji w społeczności kryptowalut. Wiele osób dostrzega w tym projekcie SCAM ze względu jego charakter oferowania monetyzowanych kontaktów z poszczególnymi użytkownikami. Okazuje się, że za spory wolumen obrotów odpowiadają na niej specjalne boty o maksymalnej wartości ekstrakcji (MEV). W ostatnim czasie wygenerowały one obrót na poziomie ponad 2 mln dolarów.

Czytaj więcej: Friend.tech już na początku mierzy się z poważnym problemem

Dropbox ma pretensje do górników BTC

Popularny dostawca rozwiązania przechowywania wielkich plików w chmurze poinformował, że zmienia zasady dot. nielimitowanego korzystania z jego usług. Nowi użytkownicy będą mieli ograniczoną przestrzeń, w której będą mogli trzymać swoje dane. Firma nowe ograniczenia przypisuje problemom wynikającym z ”niewłaściwego korzystania” z ich narzędzi. Wskazuje tutaj wśród winowajców na podmioty z sektora kryptowalut

Czytaj więcej: Dropbox zmienia warunki przechowywania danych w chmurze. Wskazano na problem z winy kryptowalut

Czy realna wartość bitcoina jest niezależna od inflacji w USA?

Zamknięta podaż pierwszej kryptowaluty nadaje jej deflacyjny charakter, przez co wielu inwestorów traktuje bitcoina jako bezpieczny nośnik wartości. Teraz analitycy z firmy miningowej Bitcoin Braiins wskazali na ciekawą zależność. Jeśli się zestawi aktualny kurs BTC/USD z danymi pochodzącymi z kalkulatora inflacji, to można dojść do interesujących wniosków. Czy ”realna wartość” tego aktywa jest nieco niższa niż mogłoby się wydawać?

Źródło: Cointelegraph

Cardano przestało się liczyć na rynku blockchaina?

Znany entuzjasta Ethereum opublikował kilka danych, z których wynika, że kondycja łańcucha bloków Cardano jest daleka od świetności. Evan Van Ness określił tę sieć mianem ”blockchainowego zombie”. Jak wskazał, całkowita wartość zablokowana w tym projekcie znajduje się poza TOP10, bo dopiero na 14 miejscu, a nawet młodsze projekty, jak Base, zdążyły już ją wyprzedzić.

Kursy kryptowalut 25.08.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.