Wykradziono dane wierzycieli BlockFi oraz FTX. Może dojść do wielu ataków phishingowych | Wiadomości | CrypS.

Wykradziono dane wierzycieli BlockFi oraz FTX. Może dojść do wielu ataków phishingowych

Redaktor: Albert Czajkowski
haker-scam

Ktoś wykradł dane wierzycieli FTX i BlockFi. W efekcie może dojść do wielu ataków phishingowych. W jaki sposób hakerzy przejęli wspomniane dane?


Wierzyciele FTX i BlockFi muszą stawić czoła kolejnym zagrożeniom

Inwestorzy, którzy zaufali FTX i BlockFi, muszą przeklinać dzień, w którym zdeponowali swoje środki na tych platformach. Nie dość, że oba projekty upadły, to jeszcze teraz ich byli klienci mogą stać się ofiarami hakerów.

FTX właśnie poinformowało, że doszło do naruszeniu bazy danych wierzycieli giełdy, którą zarządzała firma Kroll. W ogłoszeniu dodano, że wyciekły niewrażliwe danych klientów:

Incydent miał miejsce w Kroll i to ten podmiot bezpośrednio powiadamia dotknięte nim osoby, informując o środkach, które klienci mogą podjąć, aby się ochronić. Hasła do kont FTX nie były utrzymywane przez firmę Kroll i nie miało to wpływu na systemy własne FTX.

Ponoć do udanego ataku na Kroll doszło w wyniku phishingu. Sama firma obecnie informuje osoby, których dotyczy wyciek danych i doradza się im, co mogą zrobić, by w efekcie ataku nie stać się kolejną ofiarą hakerów.

To jednak nie koniec takich wiadomości. Atak na systemy Kroll dotknął również klientów BlockFi. Nie miało to wpływu na wewnętrzny system BlockFi i fundusze klientów.

Skoncentrujmy się jednak jeszcze na tym, jakie dokładnie dane wykradziono. Wiadomo, że przejęte rekordy bazy obejmowały imię i nazwisko, numer telefonu, adres oraz informacje o zasobach, jakie byłe zdeponowane na FTX. To te informacje Kroll nazywa „niewrażliwymi danymi klientów”. Jak jednak widać, dane te nie są wcale takie “niewrażliwe”, jak chciałaby to opisać firma. Pytanie oczywiście, co przestępcy chcą zrobić z tymi informacjami. Mogą próbować wykorzystać je w kolejnych atakach i próbach wyłudzenia pieniędzy.

Proces upadłościowy

Firma Kroll i dyrektor generalny FTX, John J. Ray III, mają w ramach procesu upadłościowego zajmować się spłacaniem wynoszącego aż 8 miliardów USD długu. Jak widać, pewna niedbałość kogoś z Kroll może teraz narazić były klientów FTX na kolejne zagrożenia.

haker-scamreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.