Kurs XRP lada moment zacznie spadać? Ten wieloryb wysyła tokeny o wartości 15 mln USD na giełdę | Wiadomości | CrypS.

Kurs XRP lada moment zacznie spadać? Ten wieloryb wysyła tokeny o wartości 15 mln USD na giełdę

Karolina Zawodnik
xrp-ripple

Kryptowaluta przynależna do projektu Ripple nie radzi sobie najlepiej w ostatnim czasie. Mimo częściowej wygranej nad SEC, która chwilowo zwiększyła wartość XRP, osiągnięte zyski prawie całkowicie zostały “wymazane”.


Jeden z dużych posiadaczy piątej co do wielkości kryptowaluty może właśnie szykować się do jej sprzedaży. Zrzucenie dużej ilości XRP na rynek przez wieloryba z pewnością nie byłoby korzystne dla kursu. 

Duży inwestor transferuje XRP na giełdę

Z danych on-chain wynika, że 24 sierpnia br. posiadacz znacznej ilości kryptowaluty przynależnej do Ripple wysłał ponad 29 mln monet XRP o ówczesnej wartości około 15 mln dol. na platformę przeznaczoną do handlu wirtualnymi walutami Bitstamp

Inwestorzy zwykle wysyłają swoje kryptowalutowe aktywa na giełdy, gdy mają zamiar dokonać ich sprzedaży. Stąd też istnieje ryzyko, że wspomniany wieloryb właśnie się do niej przygotowuje. 

W odwrotnej sytuacji, gdy właściciel danych kryptowalut chce je trzymać długoterminowo, sięga po zewnętrzne zimne portfele. W ten sposób przechowując klucze w środowisku offline, zapewnia swoim środkom największe bezpieczeństwo. 

Co ciekawe, kilka godzin wcześniej ten sam inwestor przesłał 14 mln monet XRP do Bitso. To z kolei jeszcze bardziej podtrzymuje narrację mówiącą o tym, iż może on chcieć zrzucić wspomniane XRP na rynek. 

Kryptowaluta przynależna do Ripple ulega osłabieniu

W chwili pisania tego tekstu XRP handluje w okolicy 0,5142 dol. za monetę. Po częściowym zwycięstwie firmy Ripple Labs nad SEC w połowie lipca br. cena tej wirtualnej waluty wzrosła z okolic 0,4688 dol. do poziomów w wysokości 0,8206 dol. Była to zmiana o ponad 75%. 

kurs-xrp
Wykres XRP. Zakres roczny. Źródło: coinmarketcap.com

Według orzeczenia wydanego w ubiegłym miesiącu przez sędzię Analisę Torres sprzedaż XRP w ręce inwestorów detalicznych nie stanowiła niezarejestrowanej oferty papierów wartościowych. Odwrotnie potraktowała ona jednak oferowanie tej kryptowaluty inwestorom instytucjonalnym. 

SEC nie był zadowolony z przegranej pod wieloma względami, dlatego też złożył tymczasowe odwołanie od tej decyzji. To zaś zostało zatwierdzone przez Analisę Torres, wpływając na pogorszenie nastrojów wśród inwestorów XRP. 

Kurs wirtualnej waluty przynależnej do Ripple naruszył kluczowe poziomy wsparcia w wysokości 0,6 dol. oraz 0,5 dol. Choć cena nieznacznie się odbiła od tej drugiej linii, wciąż istnieje ryzyko dużej wyprzedaży, zważywszy na nietypowe zachowanie wielorybów XRP. 

xrp-kurs
Kurs XRP. Zakres 24-godzinny. Źródło: coinmarketcap.com

Oczekuje się, iż całkowite zamknięcie sprawy między Ripple Labs a SEC nastąpi pod koniec kwietnia przyszłego r. lub w połowie maja 2024 r. 

xrp-ripple



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.