Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [24.05.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [24.05.2023]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 24.05.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 24 maja 2023 roku


Spis treści:


Shanghai Inu skacze o 30 000 % w tydzień. Jaka wartość stoi za memecoinem?

Na rynku memicznych kryptowalut pojawił się kolejny projekt, który odnotowuje spory rajd cenowy. Shanghai Inu (SHANG) jednak w przeciwieństwie do większości memecoinów posiada jakieś utility. Czy to sprawi, że kryptowaluta znajdzie się w mainstreamie cyfrowych aktywów, jak miało miejsce w przypadku dogecoina?

Czytaj więcej: Shanghai Inu (SHANG) – nowy memecoin, który przebije PEPE?

Dlaczego Elon Musk odradza inwestowanie w kryptowaluty?

CEO Tesli podczas swojego wystąpienia na wydarzeniu organizowanym przez the Wall Street Journal ostrzegł wszystkich przed inwestowaniem w cyfrowe aktywa, w tym również w dogecoina. Musk przy okazji podkreślił cechy najpopularniejszego meme coina, które sprawiają, że jest to jego ulubiona kryptowaluta.

Czytaj więcej: Nie inwestujcie w dogecoina (DOGE)! Ostrzega Elon Musk

Dash naprawia poważną awarię po swojej aktualizacji

Przeprowadzana w miniony poniedziałek aktualizacja sieci Dash została przerwana w wyniku pojawienia komplikacji z produkcją bloków. Na szczęście udało się w porę uratować sytuację i usunąć powstałą usterkę. Jednak nie obyło się bez ofiar.

Czytaj więcej: Dash wznawia działalność po awarii blockchaina

Sztuczna inteligencja zastąpi wyszukiwarki internetowe

Współtwórca Microsoft – Bill Gates – jest przekonany, że w pewnym momencie AI wypchnie z rynku takie podmioty, jak Google czy Amazon. Wskazał także firmę, która ma szansę wygrać wyścig o opracowanie ”cyfrowego asystenta”, który bazowałby na sztucznej inteligencji.

Czytaj więcej: Bill Gates: AI jest zagrożeniem dla Amazona i Google

Bitcoin nowym królem NFT?

Niekwestionowanym królem wśród blockchainów, na których wybija się i obraca największą ilością niewymiennych tokenów, jest Ethereum. Jednak zaczynają się pojawiać przesłanki świadczące o tym, że za jakiś czas na pierwszym miejscu może uplasować się… Bitcoin.

Czytaj więcej: Czy Bitcoin stanie się blockchainem nr. 1 w kwestii NFT?

FTX walczy o reaktywację. Są nawet chętni wesprzeć giełdę

Upadła giełda kryptowalut, z której były CEO – Sam Bankman-Fried – zdefraudował 10 mld dolarów należących do jej klientów, planuje wystartować w przyszłym roku. Okazuje się, że znalazł się podmiot, które wesprze firmę w jej zmartwychwstaniu.

Czytaj więcej: FTX znów zacznie działać? Istnieją plany reaktywacji tej skompromitowanej marki

Do Kwon zostaje za kratami

Uciekający przed wymiarem sprawiedliwości przez wiele miesięcy Koreańczyk pod koniec marca wpadł na lotnisku w Czarnogórze. W oczekiwaniu na tamtejszy proces próbował zamienić spędzony czas na kratami na areszt domowy. Jednakże czarnogórska prokuratura finalnie odrzuciła wniosek o wypuszczenie go za kaucją.

Źródło –> Cointelegraph

Ledger próbuje ratować swój PR i proponuje nowe rozwiązanie

Francuska firma stojąca za popularnym portfelem sprzętowym do przechowywania kryptowalut próbuje odzyskać zaufanie kryptowalutowej społeczności. CEO Ledgera – Pascal Gauthier – udzielił serii wywiadów, w których zapowiedział zmiany, by nieco uspokoić nastroje.

Kursy kryptowalut 24.05.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.