Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [24.04.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [24.04.2024]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 24.04.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i technologii blockchain z 24 kwietnia 2024 r.


Spis treści:


Changpeng Zhao może pójść siedzieć na 3 lata

Departament Sprawiedliwości domaga się dłuższego wyroku więzienia dla byłego CEO Binance niż ten, o którym była mowa przy podpisywaniu ugody z listopada 2023 roku. Changpeng Zhao wystosował wczoraj osobiście list do sędziego, a za biznesmenem wstawiło się ponad 160 osób.

Czytaj więcej: Changpeng Zhao grozi dłuższy wyrok niż sądzono. Były CEO Binance broni się w sądzie

Strike już dostępny w Europie!

Znana aplikacja płatnicza napędzająca transfer największej kryptowaluty poprzez Lightning Network w końcu dotarła do Europy! Jest to zdecydowanie wygodne rozwiązanie dla regularnych użytkowników BTC, a zwłaszcza w momencie, gdy opłaty transakcyjne na jego blockchainie znów wzrosły. Strike dostarcza wielu benefitów w kwestii adopcji bitcoina, tak więc jest to naprawdę dobra wiadomość.

Czytaj więcej: Fani Bitcoina z Europy w końcu się doczekali! Strike wystartował także u nas

Kiedy te wzrosty po halvingu?

Od halvingu minęło już kilka dni, a cena bitcoina niezbyt zareagowała wzrostowo na wskutek tego wydarzenia. Czy to oznacza, że cały szum związany ze zmniejszeniem się podaży nowych monet, które będą trafiały na rynek, okazał się tylko kupowaniem plotek? Absolutnie nic z tych rzeczy!

Czytaj więcej: Na efekty halvingu trzeba będzie zaczekać. Analitycy QCP wskazują, jak długo

USA nakładają sankcje na Wenezuelę, a ta ma to gdzieś. Przecież są kryptowaluty

Wenezuela nie posiada zbyt ciepłych stosunków ze Stanami Zjednoczonymi, które kolejny raz zapowiedziały nałożenie na nią sankcji. Jednakże kraj z Ameryki Południowej ma na to patent i niezbyt przejmuje się brakiem sympatii ze strony USA.

Czytaj więcej: Kryptowaluty pomogą Wenezueli rozwiązać powracający problem

Hedera ściemniła, że współpracuje z BlackRock, przez co ich token wystrzelił o ponad 100%

Mamy kolejny przykład na to, jak łatwo jest zmylić inwestorów z rynku kryptowalut i doprowadzić w moment do napompowania ceny danego tokena. Projekt Hedera zaliczył wczoraj poważną wpadkę marketingową w następstwie swojego ogłoszenia, które wprowadzało wszystkich w kluczowy błąd.

Czytaj więcej: Token od Hedera wystrzelił o 107%! Projekt spotkał się jednak z krytyką za wprowadzenie rynku w błąd

Uważajcie na memecoiny, które szybko wchodzą na CEX-y

Obecna hossa charakteryzuje się m.in. ogromnym boomem na memecoiny, które potrafią w moment zaliczyć niesamowity wystrzał ceny, by po niedługim czasie polecieć na samo dno. Wiele z nich zdołało jednak osiągnąć na tyle pokaźny marketcap, że trafiły do pierwszej setki największych kryptowalut oraz pojawiły się momentalnie na topowych giełdach. Znana postać ze społeczności DOGE twierdzi, że jednak nie wszystko to wygląda tak, jak mogłoby się nam wydawać.

Czytaj więcej: Twórcy memecoinów są ugadani z giełdami. Współzałożyciel Dogecoina wymienia redflagi

Kursy kryptowalut 24.04.2024reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.