Fani Bitcoina z Europy w końcu się doczekali! Strike wystartował także u nas | Wiadomości | CrypS.

Fani Bitcoina z Europy w końcu się doczekali! Strike wystartował także u nas

Karolina Zawodnik
bitcoin

24 kwietnia br. ogłoszono długo wyczekiwaną premierę popularnej aplikacji płatniczej Strike na terenie Europy. Pozwala ona osobom oraz firmom z tego regionu na kupno, sprzedaż i transfer bitcoinów (BTC), a także dokonywanie płatności w walucie lokalnej.


  • Popularna aplikacja płatnicza Strike, powiązana z BTC, zaczęła oferować swoje usługi na terenie Europy,
  • Wspomniana aplikacja, którą można pobrać na urządzenia z systemem iOS i Android, pozwala europejskim użytkownikom na bezpośredni zakup bitcoinów za pośrednictwem depozytów w EUR z kont bankowych.

Strike pojawia się w Europie

Zwolennicy bitcoina z Europy od dłuższego czasu dopytywali firmę Strike, kiedy otworzy się na europejski rynek. Założyciel i dyrektor generalny tego przedsiębiorstwa, Jack Mallers, poinformował dziś, że właśnie do tego doszło!

Co ciekawe, użytkownicy z tego kontynentu zaczęli zauważać pojawianie się Strike w sklepach z aplikacjami jeszcze przed oficjalnym ogłoszeniem.

Aktualnie klienci Strike z Europy mogą dokonywać nieograniczonych depozytów w euro w ramach SEPA (Jednolitego Obszaru Płatności w Euro). Użytkownicy są uprawnieni do kupna, trzymania i sprzedaży bitcoinów. Mogą również wysyłać BTC na zewnętrzne adresy kryptograficzne, wypłacać środki na konto bankowe w walucie fiducjarnej, a także dokonywać płatności za pośrednictwem blockchaina Bitcoina, bądź Lightning Network (LN).

Strike reklamuje się również jako dobre rozwiązanie w czasie przeciążenia w sieci czołowej kryptowaluty. Aplikacja ta została bowiem zaprojektowana w taki sposób, aby wspierać wykorzystanie Bitcoina na dużą skalę.

Rola Lightning Network

Lightning Network (LN) to sieć warstwy drugiej (L2) zaprojektowana dla Bitcoina, aby zwiększyć jego skalowalność. Pozwala ona na szybkie i tanie transfery środków w BTC poza siecią główną czołowej kryptowaluty.

Teraz europejscy użytkownicy Strike mogą korzystać z globalnych przelewów P2P za pośrednictwem LN. Oprócz tego aplikacja ta pozwala im na dokonywanie szybkich i tanich przekazów pieniężnych w walucie lokalnej do obsługiwanych regionów.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy Strike dość dynamicznie rozwinęło swoją działalność. Aplikacja ta jest obecnie dostępna w ponad 70 krajach. Ponadto kierownictwo tej firmy wierzy, że może ona zaspokoić potrzeby milionów osób poszukujących dostępu do bitcoina w Europie.

bitcoinreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.